zjentek

Jaký příčiny mohou způsobit zrychlení rotace Země?

Znáte i nějaké jiné příčiny tohoto zrychlování, než kterou jsem se teď dozvěděl z internetu?

https://d37-a.sdn.szn.cz/d_37/c_im­g_F_N/dYpLtP.jpeg?fl=res­,530,,3,FFFFFF|jpg,90

Nejlepší odpověď
aliendrone

Nemusím ani moc přemýšlet, abych poznal odkud „vítr fouká“. Myslím, že zde NEJDE o nějaké „zpomalování“. Zkus koukat „trochu dál“. Schválně >>

Autor díla je toto schopen vytvořit v editoru – vyžaduje malé, nicméně nenulové znalosti. Úplný blbec by to nezvládl.
Navíc MÁ nějaké tech. povědomí o tom konstrukci větrné elektrárny. (ruku na srdce – o tom, že je v ní motor NEVÍ ani lecjaký vysokoškolák)
Dále. Pokud si dám už tu práci s tvorbou něčeho podobného, je nasnadě, že si dílo před finalizací/zve­řejněním zkontroluji.

I když je dost pravděpodobné, že autor JE schopný technicky, tak navzdory tomu vypouští úplné fyzikální bláboly, které i školáček snadno odhalí jako NAPROSTOU PITOMOST!
Primitivní chyby v textu („kračí noci“, „cití“) podtrhují předpoklad, že autor je naprostý blbec.

Tudíž: Není vyloučeno, že autor je OPRAVDU blbec, mnohem pravděpodobnější mi přijde vysvělení, že jde o další z mnoha masírek zostuzující odpůrce imigračních snah, která má účel každého, kdo je proti imigraci pasovat do role úplného idiota.

Další odpovědi
Edison

Předevšim tohle je totální blábol. Rotace Země se nezrychluje, ale zpomaluje. Je třeba si uvědomit, že Země se otáčí i s atmosférou. Aby to fungovalo, muselo by těch větráků být mnoooooohem víc a musely by funět jedním, tím správným směrem. A neznamenalo by to jen zkracování noci, ale taky zkracování dne. Takže výkonově nula od nuly. Jediná pravda je, že ve vetrné elektrárně je motor, ale k něčemu úplně jinému: Aby fungovala, musí se roztočit a to pouhý vítr nezvládne. Tím to ale končí. Neúčinnost větrných elektráren je dána něčím úplně jiným: Je to silně nestabilní zdroj energie.

mosoj

A teď tu o Karkulce.

Jestli nevíš a to asi nevíš. Německo se vzdalo jaderné energie a snaží se to nahradit ekologickými zdroji a neekologickým dovozem od nás!

Roman71

Pevně věřím tomu, že si článek svou cílovou skupinu najde :)
I tady zjevně probíhá mistrovství světa ve skoku na špek.

Mc Merkurion

… je to pro mne zajímavá novinka, chtělo by se to zeptat autora na detaily, především,na jakým matroši ujíždí, ten musí bejt fakt dobrej …

mzm

Zrychlení rotace Země může způsobit tečný náraz nějakého jiného tělesa, vypuštění dostatečně hmotného tělesa správným směrem, případně zmenšením poloměru Země.

Pouštěním větrníků kdekoli na Zemi má na změnu rotace stejný efekt, jako foukání posádky plachetnice do plachet.

Edison

Mosoj: A pointa (souvislost s dotazem)?
To, co tvrdíš je sice pravda, ale vůbec nesouvisí s dotazem. Dovozem od nás vyrovnávají právě tu nestabilitu svých vlastních zdrojů. Mimo to v dobách přebytků energie se snažej ji ukládat v přečerpávacích elektrárnách v Alpách. A to jsou pak ty problémy v naší přenosové soustavě, přes kterou právě takhle energie proudí. Taky je to jeden z velkých zdrojů peněz za přenosové poplatky. Dále taky platí, že naše, stabilní, energie je právě z těhle důvodů poměrně drahá. A jelikož nelze rozlišovat domácí a cizí odběratele (technicky to problém není, je to dáno mezinárodní legislativou a trhem) je drahá i pro nás, dokonce i pro domácnosti. I to je dalším velkým zdrojem peněz, jak za prodej doma, tak i z významné části za prodej do zahraničí.