Avatar uživatele
Sim

Jaký praktický význam má pro nás těžiště?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4242 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Mimo jiné zde uvedené příklady, je těžiště docela potřebná záležitost při jízdě na „dvoustopém“ čtyřnohém koni.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

Praktický význam těžiště spočívá převážně ve využití jeho polohy a s tím spojených vlastností soustavy.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Např. abychom udrželi rovnováhu.

U dospělého člověka u „normální“ postavy žádý anorektik ani žádní obézní je těžiště někde v oblasti pupku.

U těhotných žen jde spíše dopředu směrem do břicha a o pár centimetrů níže.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mapel

Velice zásadní při dopravě. Nesprávně rozložený náklad může způsobit dopravní nehodu a úmrtí lidí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hohny

Odpověď na všechny otázky o těžišti budeš vědět, když pochopíš co to vlastně těžiště je.
Takže odkaz na wiki nebo jakékoliv jiné na google.
https://www.go­ogle.cz/search?q=te­ziste&sugexp=chro­me,mod=18&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Hlavně ten, že se můžeme pohybovat vzpřímení, normálně chodit jak jsme zvyklí a nepřepadávat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radovan M

Jednostopé vozidla… kola, motocykly… ale taky třeba letadle nebo lodě… =)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Pokud myslíš „pro nás“ jako těžiště lidské postavy , tak těžko říci jak lidský mozek vyhodnocuje rovnováhu, ale je na to specielní orgán vnitřní ucho a vestibulární ústrojí a má na to speciální čidla. Takže vlastní těžiště zřejmě mozek vůbec nezajímá i když fyzikálně s vestibulárním ústrojí souvisí.

http://zdravot­nictvi.studen­tske.cz/2008/08/2-orgn-polohy-pohybu-vestibulrn-stroj.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Protiva

Zeptej se lyžaře, nebo tenisty. Ti pořád něco mluví o těžišti. Po mě chtěli abych snížil těžiště. Rovnováhu jsem udržoval dobře, ale těžiště jsem měl vysoko. Prý je to proto, abych mohl rychleji změnit polohu, nebo tak něco.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek