Sim

Jaký praktický význam má pro nás těžiště?

Nejlepší odpověď
anonym

Mimo jiné zde uvedené příklady, je těžiště docela potřebná záležitost při jízdě na „dvoustopém“ čtyřnohém koni.

Další odpovědi
Děda Louda

Praktický význam těžiště spočívá převážně ve využití jeho polohy a s tím spojených vlastností soustavy.

Michal Kole

Např. abychom udrželi rovnováhu.

U dospělého člověka u „normální“ postavy žádý anorektik ani žádní obézní je těžiště někde v oblasti pupku.

U těhotných žen jde spíše dopředu směrem do břicha a o pár centimetrů níže.

Mapel

Velice zásadní při dopravě. Nesprávně rozložený náklad může způsobit dopravní nehodu a úmrtí lidí.

Hohny

Odpověď na všechny otázky o těžišti budeš vědět, když pochopíš co to vlastně těžiště je.
Takže odkaz na wiki nebo jakékoliv jiné na google.
https://www.go­ogle.cz/search?q=te­ziste&sugexp=chro­me,mod=18&sou­rceid=chrome&i­e=UTF-8

Drap

Hlavně ten, že se můžeme pohybovat vzpřímení, normálně chodit jak jsme zvyklí a nepřepadávat.

Radovan M

Jednostopé vozidla… kola, motocykly… ale taky třeba letadle nebo lodě… =)

mosoj

Pokud myslíš „pro nás“ jako těžiště lidské postavy , tak těžko říci jak lidský mozek vyhodnocuje rovnováhu, ale je na to specielní orgán vnitřní ucho a vestibulární ústrojí a má na to speciální čidla. Takže vlastní těžiště zřejmě mozek vůbec nezajímá i když fyzikálně s vestibulárním ústrojí souvisí.

http://zdravot­nictvi.studen­tske.cz/2008/08/2-orgn-polohy-pohybu-vestibulrn-stroj.html

Protiva

Zeptej se lyžaře, nebo tenisty. Ti pořád něco mluví o těžišti. Po mě chtěli abych snížil těžiště. Rovnováhu jsem udržoval dobře, ale těžiště jsem měl vysoko. Prý je to proto, abych mohl rychleji změnit polohu, nebo tak něco.