dust8

Jaký praktický účel má zahradní trpaslík? Funguje i na principu strašáka do zelí?

Nejlepší odpověď
Drap

Určitě nefunguje. Trpaslík má pouze dekorativní funkci, ovšem jen pro ty, kterým se trpaslíci líbí.

Další odpovědi
Kepler

Účel má jediný: aby demonstroval majitelův vytříbený vkus – byl odkojen romantismem. Ti důkladnější rozesejí po zahradě i sádrové hříbky a muchomůrky. Někteří mají v předzahrádce dokonce i romantické miniaturní hrady – no není to nádhera? 🤣

annas

Přece je třeba oslavit svátek zahradního trpaslíka nejen 21/6, ale i v jiné dny. Pro někoho je to zástupce kýče, pro jiného je to umění. Proti gustu žádný dišputát.

Moje otázka

"Ohlásilo se 21/6 léto, jak má být? I se slaví Mezinárodní den zahradních trpaslíků. Je to i naše kulturní dědictví?

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ohlasilo-se-21-6-leto-jak-ma-byt-i-se-slavi-mezinarodni-den-zahradnich-trpasliku-je-to-i-nase-kulturni-dedictvi#utm_sou­rce=rsskatego­rie&utm_medium=rss

elkon

Praktický účel žádný, je to kýč, který hyzdí zahradu. Ale ty zahrady tomu většinou odpovídají celkovým dojmem. Do zahrady na estetické úrovni si něco takového majitel nedá.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.