suaeda

Jaký používáte operační systém na počítači, nebo notebooku?

Podobné ankety zde v minulosti již byly. Nejde mi o bodíky, ale o zajímavé porovnání toho, co v současnosti uvádějí statistiky v časopisech a na internetu. Díky za odpovědi.
Na svých PC, jak doma tak v práci mám Win 7.
Doplňuji:
Je vidět, že zastoupení OS na počítačích odpovídá tomu, co je uváděno na internetu. Staré dobré XP se stále drží. Překvapilo mne kolik je mezi námi kutilů s Linuxem. Do Win 8 se lidi moc neženou. Možná časem, až bude více aplikací a dotykových displejů tak budou zajímavější. Ale stejně si zatím nedovedu představit např. soudní zapisovatelky, nebo bankovní či jiné úřednice, jak vám pomocí ladných pohybů svých prstíků po displeji něco vyřizují. A další překvapení v podobě Mac OS na Apple. V cizině (Německo, Švýcarsko)jsem viděl velké zastoupení Apple, ale u nás je zatím asi z důvodu ceny prakticky nulové.

Nejlepší odpověď
briketka10

Win Vista

žasnu, že jsem jediná, ale nikdy
bych neměnila mám ho už léta 😁

Další odpovědi
brillant

Win 7

Jádrohlod

Win 8, nebo 8,1

badisko

Win XP

No to je slozitejsi …:D
Notebook 1 ..Windows XP…Konci podpora windows.. ale necham a cely notebook bude jen na projekt SETI at home vice zde .. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/SE­TI@home aplikace zde … http://setiat­home.berkeley­.edu/apps.php
Notebook 2.. windows Vista.. pouzivam jen zridka ..
Stolni PC …v Windows 7 cekam az skonci zaruka pujde do nej linux Ubuntu..
Do windows 8 nejdu ani za zlaty prastko …(zatim)
osobne mam nejradeji OS windows XP a Ubuntu (Linux)…

PS ; Vis jaky je rozdil mezi windows a cekou vladou ? Zadny vsichni doufaji ze ta nova verze ..bude stabylnejsi nez ta redchozi …

Pájo

Win 7

a Win XP

anonym

Linux, nebo jiný

Windows
Symbian
Android
Palm OS
Občas si dám simulaci Palma v Symbianu i Androidu, taky Android a Symbian ve Windows

Jikra

Win Vista

Briketko, já tě v tom samotnou nenechám. Mám taky Win Vista.

beer

Win XP

Doplňuji:
Chystám se ale koupit celou new sestavu, tam budou Win7. Tento stroj pak bude záloha ))

dudu

Win XP

fg

Win XP

A neměnil bych. Jinak na notebooku taky xp a na počítači na chatě Windows98

RedBox

Win 7

Doplňuji:
Od té doby kdy XP už nejsou aktualizovány jsem přešel na Win7 a musím říct, že mi XP vůbec nechybí.

kapka

Win 7

redy

Win 8, nebo 8,1

a stolní WinXP

jirkajirka

Win Vista

www

Win XP

Damiana

Apple

iOS 7.0.4
Spokojenost.

Emefej

Linux, nebo jiný

Doma Linux, v práci Unix.

honza19hk

Win Vista

Doplňuji:
a jako druhý sedmy.

PROwww.cz

Win 7

Win 7 spolu s Linuxem

dnb

Linux, nebo jiný

Windows 95

Poklička

Win XP

jáára

Linux, nebo jiný

na notebooku mám Linux, na desktopu Windows 8 – windows mám jen kvůli hrám

Jsemtady

Win 7

Coliffe

Win 7

Doplňuji:
Před půl rokem to ještě byl XP, ale teď ho vystřídal 7 ;)… Podle mě je lepší než XP ;)

Sůwa

Win XP

Všude Win XP a hodlám u toho setrvat jak dlouho to půjde 🙂

Apple

ahold

Win 8, nebo 8,1

Doplňuji:
Nebylo zbytí. Je to dárek.
Ale jde to ztuha. Zlatá XP!!!!!!!!!!

melanie

Win 7

Marvin

Win 7

hippeace

Linux, nebo jiný

Doplňuji:
linux a win 7 ale to zde boužel nejde navolit ;)

ivzez

Linux, nebo jiný

Doplňuji:
Win XP a Linux Mandriva 2008

(Mám starší počítače, novější OS by neutáhly.)

anonym

Win 7

ja mam ted zcela legalne zakoupena W7 home premium a jsem spokojeny,hlavne jak si sami najdou ovladace na jakykoli přístroj,ale jeste je vykucham pomoci nlite,hlavne int. explorer atd.

Lamalam

Linux, nebo jiný

Doma i v práci Linux. U počítače s Win jsem naposledy seděla, když byly Windows NT 4.0 úplnou novinkou.

Martas

Win XP

štamgast

Win 7

cz

Linux, nebo jiný

Malý systém nenáročný na velikost disku, Damn Small Linux.

vivatisCZ

Win 8, nebo 8,1

Windows 8

Jarmila

Win 8, nebo 8,1

Tobbynka

Win XP

Photoguy

Win 8, nebo 8,1

Doplňuji:
Nebojte se změny Win 8 jsou taky dobré a nemusíte se bát… :)