Dochy

Jaký použít domácký/zdrobnělý milý výraz pro Elišku?

Při pročítání dotazu:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-mile-oslovit-simona
mně nějak napadlo: Jak mile oslovit Elišku?
😉

Nejlepší odpověď
yuko

Elinko.

Další odpovědi
marci1

Elis, Eli, Elza, Líza, Lízinka, Elinka … 🙂

Anikitos

Elí, Elčo!
):

ivzez

Já bych používala Elišku.
(Ale já nejsem příznivcem zdrobnělin ani „domáckých“ oslovení.)
Snad by se dalo použít Ela → oslovení Elo.

Emefej

Spolužačku Elišku jsme oslovovali Ešulko. Zda to bylo milé, nedovedu posoudit.

Elk

Lišticko

quentos

Elištička?

Martin Tomča

Eulálie.

Dochy

quentos: okraj internetu – místo, kde e-lišky dávají dobrou noc 😉

Dochy

Hmmm hezké pokusy. Ale nemůžu si pomoct, zatím vede Eliška 😉 A jako prémii můžete zkusit nějaký výraz z opačného pólu (prosím, ne nadávky, ne sprosťárny něco co pořád zní jako jméno ale vyjádří zápornou emoci).