mafyba

Jaký postih mě čeká když začnu předjíždět na přerušované čáře a ukončím předjíždění na plné?

Nejlepší odpověď
Conchus

Je to přestupek, bohužel. CELÝ proces předjíždění musí být proveden jen tam, kde je to povoleno.

Další odpovědi
lukas.zmizik

To je pak problém. Protože samotný „akt“ předjetí znamená postupně obecně – směrovku-vybočit-předjet-směrovka zpátky-zařadit se…až pak je předjíždění ukončeno. to vše musíš stihnout na přerušované čáře…

Amie

No, zleží jestli tě chytnou a pak jakou pojedeš rychlostí. Je možný, že když to bude nepatrný rozdíl tak tě můžou nechat. ale pokud začneš předjíždě již skoro na plné, tak to je asi vážnjší ne? Hádám ztráta bodů, možná pokuta.

Takže mé doporučení – předjížděj na hodně jasných místechna rovince. tam je jistota přeušované čáry.

Drap

Přejíždět plnou čáru je hrubé porušení pravidel. Ztráta bodů a pokuta.

cukrar

už dlouho jsem nečetl takovou nepravdu
„Přejíždět plnou čáru je hrubé porušení pravidel. Ztráta bodů a pokuta.“

PřeDjíždění na plné čáře není zakázáno, přejíždění plné čary až na vyjímky je za pokutu na místě do 2000Kč.
BEZ BODU!!!