pizlicka

Jaký postih hrozí, pokud nebudu mít živnostenské oprávnění, ale budu nabízet služby?

Konkrétně – pokud si udělám reklamní stránky se svou prací, orientačním ceníkem, které budu vystavovat na FB a na internetu- SLUŽBY.CZ? děkuji.jenze jak zjistit,jestli takovy clovek ty zakazky ma?vim,ze jednu praci propaguje na svých strankach z letošního roku.jde tam celkem o dost penez,za jedu zakazku 4– 6tisic korun.

Nejlepší odpověď
gecco

Za „udělání stránek“ nehrozí postih žádný, ale za neoprávněné podnikání pokuta (50, 100, 200 tisíc – podle činnosti…), případně je možné si i ´posedět´…
😉
http://zakony­.centrum.cz/tres­tni-zakonik/cast-2-hlava-6-dil-3-paragraf-251
_____________­_______________
Jak zjistit? – kontaktovat zákazníky (trochu problém, asi je neznáš)…
Prostě podej na PČR trestní oznámení, případně kontaktuj Finanční úřad a Živnostenský úřad…
😉

Další odpovědi
Drap

Nelze takto odpovědět. Záleží na rozsahu, množství a délce takového podnikání. K tomu připočti únik daní, včetně penále , další možné pokuty atd. O konečné výši trestu může rozhodovat soud.

mosoj

Tak si práci objednej a pak ho práskni. Třeba ti to projde.
Co takhle něco nabízet sama.

pizlicka

gecco,vubec bych se do toho nepletla,ale jde o ex manželku mého pritele.na internetu na svých strankach,dokonce propaguje jeho praci,za svou! problém je v tom,ze on tenkrat nemel svou praci nijak zabezpečenou a nemůže prokazat,ze je to jeho práce,protoze original při rozvodu vzala sebou.a ještě ma v ceniku o polovinu nižší ceny a ve stejne obe zažádala o zvyseni alimentu.proste zatím mlčíme a premyslime,jak opatrne postupovat.

gecco

No jo, problém…
Nekerý baby je lepší zabít, než opustit…
😉

pizlicka

to se mám na co těšit.už abych si šetřila na hrobeček......... 😁

gecco

;-DD