Mirdas

Jaký pohled máte na svědky Jehovovy ?

Kousek od mého bydliště postávají lidé svědci Jehovovi a nabízejí, nevnucují, své časopisy.
To by snad mohlo být v celku v pořádku, ovšem dnes jsem u nich v družném rozhovoru viděl děti ( 15 a 18 let ) kamaráda-souseda.
Máte s nimi jakékoliv zkušenosti ?
Doplňuji:

Je známo kdo je v současnosti včele této sekty a vydělávají na svých členech ?

Nejlepší odpověď
annas

Nevadí mně, když někdo věří, pokud se nestane fanatikem. Obtěžuje mě, když členové této organizace zvoní, nabízejí brožury a přesvědčují mě o tom, že jedině oni jsou spravedliví a neomylní. Ostatní církve jsou ovládané ďáblem atd.

Když jedu autobusem, již několikrát si vedle mě sedla žena, která patří ke Svědkům. i když se bavíme o něčem jiném, vždy skončí u Jehovy… Je opravdu nezmar, oponovat nemá smysl … Odejít se nedá, protože autobus je plný …

Nejhorší je, že když se chce někdo z rodiny nebo z blízkých vzdát této víry, stane se nepřítelem. Matka se zřekla syna i dcery – oba si vzali partnery, kteří nepatřili k Svědkům. Transfuze mohla zachránit dítě – odmítli atd. Vždyť krev je posvátná, je v ní duše atd.
Znám konkrétní případy.

Stejně tak vím od známé že když Svědek někoho přesvědčí o správností jejich myšlenek, tak si zajistil stupinek k Jehovovi..

Několikrát ve 20. století měl skončit svět, naposled v r. 1975 – Poslední den lidstva, Armagedon . Ale žádná proroctví se nepotvrdila.

Nedodržují tzv. zlaté pravidlo, které se objevuje v různých kulturách, ale i v Bibli. „Nedělej druhým, co nechceš, aby dělali tobě." jak by se na to dívali Svědkové, když by to bylo naopak?
Doplňuji:
Ad Arygnoc

Jehovisté jsou státem registrovaná náboženská společnost. Na stránce MK je uvedeno datum registrace – 1. 9. 1993

http://www.mkcr­.cz/cz/cirkve-a-nabozenske-spolecnosti/re­gistrace-a-evidence/data-registrace-cirkvi-a-nabozenskych-spolecnosti-a-svazu-cirkvi-a-nabozenskych-spolecnosti-11263/

I když je pravda, že jde o extrémní náboženskou organizaci., která má znaky sekty, a také se tak chová.

Viz diskuse

Další odpovědi
gecco

Zkušenosti? – jen tu, že pokud se s nimi dáš do hovoru, jsou ´zatvrzrelí, nepřístupní jakýmkoli argumentům… Diskuse s nimi je ´vyčerpávající´ a nikamnevedoucí…
😉
Takže se s nimi nebavím.
___
Pokud jde o ta děcka – upozorni souseda.

arygnoc

jednoznačne negatívny.
jedná sa o nebezpečnú sektu.

prezývam ich vrahovia detí.

;-Q

Drap

Již několikrát mně oslovili . Jsou většinou velmi solidně proškoleni. Chovají se slušně. Nemíním se včak jejich vírou vůbec zaobírat, takže nikdy nepochodili. Nedá se jim to zakázat. Jsou státem povoleni a nedělají nic v rozporu se zákonem.
Doplňuji:
www.odpovedi.cz/se­arch?q=sv%C4%9­Bdc%20i%20Jeho­vovi

klumprt

Jednou jsem si s nimi taky povídal, když jsem čekal na náměstí v jednom cizím městečku na kamaráda a neměl nic lepšího na práci. Všecko proběhlo v oboustranné slušnosti a zdvořilosti, já jim samozřejmě řek, že jsem ateista. Oni nebyli zas až nějak nepříjemně naléhaví, nicméně, abych to nějak ukončil, musel jsem jim slíbit, že o tom všem budu přemýšlet. Zřejmě za trpělivost mi dali malou knížku plnou nesmyslů a kýčovitých obrázků.
Kdyby mi zazvonili u baráku, byl bych asi nekompromisnější, aby viděli, že nemá cenu mě opakovaně obtěžovat.

Jinak mám na ně pohled takový, že plýtvají svůj drahocenný život na nesmysly, takže mi je jich líto.

ten který je

Oslovili mě několikrát.Tu před dveřmi mého domova,tu na ulici,nebo v knihkupectví­.Pokud jsou ti nepříjemní,zeptej se jich na zakladatele tohoto náboženského směru a proč byl tento pán svobodný zednář.:-)

anonym

Démonická sekta,všeobecně vzato alernativní cesta ve,které spoustu "podvedených"nachá­zí svou živnost.

Jehovisti se přiživili na původním židovském kabalistickém dogmatu JVHV – Jehova – bůh,je to typický blud podaný v podobenství,aby bylo co šifrovat.

"Ježíš byl fixovaný na kládě a ne na kříži."apod.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sv%C4%9Bd­kov%C3%A9_Jeho­vovi
Doplňuji:
Křesťanství se narozdíl od Jehovistů a Mormonů aspoň prolíná s reálnou historií,když už nic.

pusinka50

Nikomu neškodí, nikomu neubližují, nikomu nepřekážejí, nejsou agresivní, nikomu se nevnucují. Když je nechceš poslouchat, v míru odejdou. Nic nechtějí zadarmo po státu, protože jejich aktivity jsou dobrovolné...­...proč by měli někomu vadit?

anonym

Názor na něje mě celkem lhostejný,S jedním dělám v práci.
Prosazuje jediného boha jehovu,nejí maso s krví,jelita,prde­lačku apod.
Jsou naučeni na určitě fráze,které melou pořád dokola,prý za vše zlé na naší planetě může dábel a démoni.

Doplňuji:
Kapitáne,to asi všichchni víme.

štamgast

Nemám s nimi zkušenosti a ani nechci. Jsou to fanatici.

turbo085

Sekta, Manipulátoři

ivzez

Souhlasím s Arym.

Pusinko50,
díky názorům, jako je Váš a dalších lidí, kteří o nich
téměř nic nevědfí, tu úsopěšně působí už spoustu let.

Nn1,
okrádají i když to nechcete slyšet. Manipulace členů, aby jim „dobrovolně
věnovali“ svůj majetek je v mých očích krádež – nebo spíše loupež.

nnn1

Můžete si přečíst toto:
http://www.jw­.org/cs/publi­kace/knihy/je­hovova-vule/kdo-jsou-svedkove-jehovovi/

ten který je:
O tom, koho považují za zakladatele si můžete přečíst zde:
http://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/zakladatel/
Doplňuji:
Svědkové Jehovovi nejsou sekta. http://www.jw­.org/cs/svedko­ve-jehovovi/caste-otazky/nejsou-sekta/
Svoje členy neokrádají, ani nikoho jiného.
Nejlepší by bylo, kdyby jste si udělal svůj vlastní obraz o jejich zásadách a morálních hodnotách, bez pomluv, což můžete tím, že si s nimi popovídáte, nebo si vezmete nějakou jejich literaturu. Nebo navštivte jejich oficiální webové stránky: www.jw.org – doporučuji sekci „O nás“, „Často kladené otázky“.

Agneta

Sami o sobě říkají, že právě oni jsou těmi nejlepšími zastánci Ježíše, kdyby to ten ale slyšel, tak by se v hrobě obracel…neměl by je rád (ty vrahy dětí, jak píše arygnoc):DDD

Roman71

Nedivím se vašim názorům, jsou plně v souladu s tím, co je zapsáno v Bibli:

Matouš 10:36 – „Nepřátelé člověka vskutku budou lidé z jeho vlastní domácnosti.“

Jan 15:20–25 – „Mějte na mysli slovo, které jsem vám řekl: Otrok není větší než jeho pán. Jestliže pronásledovali mne, budou pronásledovat i vás; jestliže zachovávali mé slovo, budou zachovávat i vaše. Ale to všechno proti vám budou dělat kvůli mému jménu, protože neznají toho, kdo mě poslal. Kdybych byl nepřišel a nemluvil k nim, neměli by hřích; ale nyní nemají omluvu pro svůj hřích. Kdo nenávidí mne, nenávidí také mého Otce. Kdybych mezi nimi neučinil skutky, které neučinil nikdo jiný, neměli by hřích; nyní však viděli i nenáviděli jak mě, tak mého Otce. Je to však proto, aby se splnilo slovo, napsané v jejich Zákoně: ‚Nenáviděli mě bez příčiny.‘“

To všechno jsou Ježíšova slova a jsou pravdivá do nejmenšího detailu.

LysoňXXX

V loňském roce u mě zazvonila starší dáma s mladou velmi šikovnou slečnou cca (22) Chodí takhle naschvál. Poprvé jsem jim říkal, že jsem ateista. O dva týdny později opět zvonek a ty dvě. Říkám jim- 2 týdny zpátky jsem vám říkal, že jsem ateista a nic se na tom nemění. Po dalších dvou týdnech a třetí návštěvě už jsem to nevydržel a povídám " věřím v satana " a zabouchl jsem dveře. Od té doby klid.. Ale jen mi je líto té slečny. Tak mladá a ..... škoda slov.

Agneta

LysoňXXX >>> byla jsem taky oslovena dvěma takovýma…a jedna z nich měla ten typický jehovistický obličej(odevzdaný-nebo jak to popsat?), a tak jsem se jimi začala zabývat…„ty ještě nejsi tak zkažená, jako tvoje kamarádka s jehovistickým obličejem…“ — snad si to někdy uvědomí…:DDD