mosoj

Jaký počítač ........ ?

Potřebuji obměnit počítač. Přehled o procesorech jsem ztratil když byl nejsilnější pentium 4. Vím jen, že jsou vícejádrové. O grafických kartách nemám vůbec žádný přehled.
Počítač používám mimo běžné kancelářské práce k úpravě fotografií ve vrstvách a byl bych rád kdyby i zvládl bezproblémově i případný střih videa. Hry jsem nikdy nehrál a již hrát nebudu. Jakou konfuguraci zvolit abych neplatil zbytečně vysokou cenu.
Jedna z mála otázek na kterou na inetu nedostanu odpověď.
Doplňuji:
V zájmu ceny bych se nebránil ani integrované základní desce, pokud bude vyhovovat mým nárokům.

Nejlepší odpověď
Bumbes

Většinou je nejdůležitější, kolik je zákazník ochoten investovat, poté se dá sestava optimálně skompletovat přímo na míru dle požadavků objednatele. Navíc takto sestavený stroj může být až o 1/3 levnější, proti hotovým sestavám z prodejní sítě. Vyplatí se, poohlédnout se v okolí po nějakém solidním PC-fandovi a dohodnout se s ním. Seriozní cena za sestavení bývá do 1000,– Kč. Tyto služby bych mohl zprostředkovat i já, ale pouze v Liberci a jeho okolí.
Deska nebývá integrovaná, ale bývají integrované (zabudované) komponenty na desce, například grafická, zvuková, síťová karta.

Další odpovědi
anonym

jsem si jistý že s tímto dotazem vám pomůže tento „nákupní průvodce pc tuningu“
je tosamozrejme kazdy mesic aktualizovany a zestrucneny prehled toho jake cpu/grafiky/atd. jsou na trhu zajimave predevsim z pohledu pomeru ceny a vykonu

http://pctunin­g.tyden.cz/com­ponent/search/N%25C3%25­A1kupn%25C3%25AD%­2Bpr%25C5%25AF­vodce/%252F?or­dering=newest&se­archphrase=all