Jaký počet úředníků v ČR?

Pokud možno odlišit PČR a hasiče, zaměstnace ve st. podniku, lékaře, zdrav. personál. Čistě úředníky na obecních úřadech, ÚP apod.

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu jsou tabulky za poslední roky.
http://www.len­kaandrysova.cz/no­vinky/presved­cte-se-sami-pocet-zamestnancu-statu-opravdu-klesa.html

  1. Skutečný počet funkčních míst pouze v organizačních složkách státu bez příspěvkových organizací.
  2. Skutečný počet funkčních míst pouze ve státní správě bez ostatních organizačních složek státu* a příspěvkových organizací.

Podle údajů státního závěrečného účtu za rok 2012 existuje v České republice a jejich organizačních složkách a příspěvkových organizací 413 892 funkčních míst. V roce 2011 byl tento počet 416 788 a v roce 2010 činil 429 083 míst. Skutečný počet zaměstnanců se tak proti roku 2011 snížil o 2 896 osob.

Skutečný počet funkčních míst pouze v organizačních složkách státu bez příspěvkových organizací představuje 186 634 a toto číslo má v posledních letech sestupnou tendenci.

Neni zde počítáno s pracovníky zdravotnických zařízení, jejichž financování je napojeno na síť zdravotních pojišťoven, ani s organizacemi, které své zaměstnance odměňují podle platových předpisů platných pro zaměstnavatele v podnikatelské sfé­ře.

Další odpovědi
Děda Louda

Úředníků je dvakrát tolik, než lidí. To je úplně stejné, jako s babičkami.

anonym

Vypadlo mi „je“ v otázce, má to být „jaký je počet …“