Kazatel

Jaký plyn vlastně uniká z NS2? Nedávno nám tvrdili, že je naplněn pouze technickým plynem? Co je to zač?

https://www.no­vinky.cz/clanek/zah­ranicni-svedska-pobrezni-straz-unik-plynu-z-nord-streamu-2-neustal-je-naopak-vetsi-40410454

Odpovědi
aevul

Pořád jen technický plyn.

Zdroj: https://www.id­nes.cz/ekonomi­ka/zahranicni/nord-stream-2-plynovod-tlak-dira.A220926_145­245_eko-zahranicni_akp

Dochy

Já měl za to, že to bude nějaký „bezpečný“ plyn = třeba dusík, CO2, nebo něco takového. Pokud by to byl „neochucený“ zemní plyn pořád by to byl zemnní plyn. Z plynu se nestává zemní plyn tím, že se trochu osmradí. Zemní plyn je zemním plynem i před vytěžením.

Ale v AJ materiálech co jsem narychlo našel píšou o ekologickém nebezpečí kvůli značnému úniku metanu což by odpovídalo zemnímu plynu ☹

led

Podľa mojich slabých znalostí, počas prepravy do spracovateľských podnikov cez plynovody technický plyn nie je „ochutený“ nám známym pachom (smradom). Ten sa do plynu pridáva až počas spracovania dodaného plynu. Ide o bezpečnostný pach, ktorý avizuje únik plynu.
Okrem toho sa dodaný plyn upravuje aj „vzduchom“ pre zníženie výbušnosti.

Prepáčte nepresné, laické vyjadrovanie, nie som technológ plynu.

Ametyst

Led: Plyn se odorizuje merkaptanem, -SH skupina, jinak se nazývá také thiol. Páchne hrozně.

led

Ametyst, ďakujem za upresnenie

led

aevul, zjevně nerozumíte česky. Odpověděl jste na první otázku. Ale celá otázka zněla „…pouze technickým plynem? Co je to zač?“ Hlavní otázka byla položena na konci všech 3 otázek. Kdo umí česky, rozumí „co je to ten technický plyn, který uniká z NS2 ?“ Tak se vás ptám „Co je to technický plyn?“