terry

Jaký plyn se dnes běžně používá k vytápění?

Doplňuji:
Taky jsem myslela, že zemní, ale zviklala mě odpověď známé, která mi na můj dotaz jestli topí plynem sdělila, že ano. Pak dodala – zemním.
Bydlí ve větší vesnici blízko velkého města. Takže jsem předpokládala zemní.
Dík za info.

Nejlepší odpověď
Drap

Tam, kde jsou plynové rozvody, tak většinou zemní. Pokud se používá zásobník a plyn se dováží, tak i propan-butan. Vyjímečně i bioplyn

Další odpovědi
honza19hk

zpravidla se pro vytápění a ohřev vody používá zemní plyn.Tam kde není plynové potrubí a dotyčný chce topit plynem musí si zajistit jeho dopravu v tlakových nádobách.resp cisterna která to přečerpá do nějakého zásobníku ze kterého to jde potom do kotle.Ale abych pravdu řekl lepší je topit dřevem.Dřevo je všude a do kamen nacpeš i skříně,stará okn std.Kdysi se u nás na vesnici topilo převážně pražcema.
Doplňuji:
Drap: omlouvám se za stejnou odpověd ale byl jsi rychlejší.

anonym

ad Drap, média dobře, jen jsi diskriminoval značný počet chalup, chat a samot (i kempování, karavany, obytné přívěsy, hausbóty apod.), kde se dodnes používají modré PB lahve (2, 5, 10 a 33kg), jež se prodávají i u benzinek, přičemž ty 2kg a s punčoškou i na svícení.
Doplňuji:
P.S. Pro ty později narozené – původně se masově používal svítiplyn (po 2 staletí), na nějž za války jezdila i auta.
ZP jej v ČR vytlačil až v r. 1996.
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Sv%C3%AD­tiplyn
http://www.zem­niplyn.cz/his­torie/default­.htm

Zdroj: http://www.vi­togaz.cz/pb-lahve/druhy-pb-lahvi/

briketka10

mám malou propan bombu na vařič a tu používám, když vypne elektřina..
jinak se topí na zemní, jak uvedl Drap
Doplňuji:
u tý bomby měla mamka punčošku na topení..