Avatar uživatele
LuK4S3k CZ

Jaký plyn je potřeba do zapalovačů které nemají klasický plamínek ale oheň jak ve sporáku ?

Mám totiž jeden takový ale v trafice mi řekly že na to je normální plyn a od té doby z tama šel normální oheň. Tak mám dvě otázky jak se ten plyn jmenuje a kde ho koupím a druhá je jestly bude zapalovač fungovat když tam byl normální plyn. Děkuji za každou odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? huxa před 3811 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Dochy

nevím co podle vás je klasický plamínek a co oheň jako ve sporáku. Standardně se používá jakási směs propan-butanu. Zatím jsem viděl jeden zapalovač, který vedl plamen přes katalyzátor(?) takže by měl být odolnější proti horšímu počasí. A hořel tak trochu s „tryskovým“ efektem 😉
Ale pořád používal klasický plyn.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Myslíš zapalovač se žhavicím drátkem (taková spirálka)? Pokud ano, zkontroluj, jestli je ve správné poloze, to je nejdůležitější.
Dalším možným problematickým místem může být tryska (pokud je např. přicpaná, nemusí dávat dostatek plynu na nažhavení spirály).
Jinak – pokud zapalovač nemá kamínek, má piezzoelektrický zapalovač a do obou těchto zapalovačů se používá stejný plyn – je doporučuju používat nějaký ´značkový´ (např. Rohnson), neznačkové mohou obsahovat horší směs a nebo příměsi, které ucpávají trysku.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Funna

co to znamená „oheň jako ve sporáku“??? a co má kamínek společného s druhem ohně? zapálení plynu je buď pizoelektrické, nebo kamínkem a je v opbou stejné…takže o čem vlastně mluvíš?…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek