Kepler

Jaký plot byste zvolili kolem svého pozemku, který by splňoval různé protichůdné požadavky?

Estetika, pořizovací cena, náklady na údržbu, dlouhá životnost.
Dejme tomu v zástavbě s rodinnými domky – do ulice před dům a kolem zahrady vzadu. Bez dalšího omezení.

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… mně se líbí takovej do šeda …

… jó, a materiál podle výšky, délky a umístění (lokace) – jinej bude v Chánově a jinej na samotě u lesa …

Další odpovědi
Alesh

Pozemek je dost obecný pojem. Jsou místa, kde lze úplně bez problémů použít poplastované pletivo a splní to všechny požadované parametry. Pak jsou samozřejmě pozemky, kde to je poněkud nevhodný druh plotu, např. kde je plot do ulice apod. Tam bych asi volil něco takového: https://www.pre­fa.cz/komunika­ce-a-drobny-stavebni-material/plotove-systemy/plot-gardelot/ .

nyjono

To je těžký. Jak píše Alesh.
Je rozdíl, jestlj je to jen malá zahrádka kolem malého domku ve městě nebo velká plocha někde u lesa.
Klidně se mohou použít i 2 druhy plotů. Do ulice jiný než třeba k lesu. Taky to tak mám.

led

Základnou podmienkou je lokalita a charakter pozemku. Napríklad pozemok v mestskej zástavbe vyžaduje iný druh oplotenia, ako pozemok na rovine na samote u lesa.
Som vyznávačom prírodného oplotenia porastom, kríkmi, stromčekmi a ak sú v tom skryté aj technické prostriedky napríklad pletivo, to mi už nevidené neprekáža. Nemienim sa predierať krovím, keď môžem vojsť vchodom.
Ak sa chcete pochváliť svojou záhradkou ukážte ju ohúrenému svetu za nízkym múrikom, plotom.
Ale ako pozerám na hradby okolo pozemkov niektorých novodobých hradných pánov aj so sledovacím zariadením a možno aj skrytými strelňami, im je úplne jedno, aký máme my názor, aké predpisy platia pre oplotenie pozemku, ich zaujíma jedine vlastné oddelenie sa od davu.

cukrar

Dotyčný si musí srovnat priority, a pak dělat tabulku, Páč pořizovací cena 1000 za metr může být pro někoho moc, pro někoho málo. Rovněž estetika, to je tak široký pojem, že tři lidi se neshodnou, co je hezké. Celý život plot nevydrží, páč někdo je i mlaďoučký, přesto nepřežije svůj plot.

zjentek

Tak to je jednoznačný- z modřínových laťek! ;)

Mc Merkurion

… zapomněl jsi dodat, jaký plot ti povolí dle územního plánu, zda je to nějak omezeno …