zjentek

jaký platěj na silnici pravidla pro pětiletý dítě na koloběžce?

Nejlepší odpověď
www

Dítě mladší 10 let může jet na komunikah jen pod dohledem osoby starší 15 let; to neplatí pro jízdu na chodníku, cyklistické stezce a v obytné a pěší zóně.

Zdroj: www.yedoo.eu/cz/cla­nek/kolobezky-v-silnicnim-provozu.aspx

Další odpovědi
Nazdar Bazar

Dítě na koloběžce musí mít největší zodpovědnost jelikož je koloběžka velice nebezpečná a v případě havárie může nadělat největší škody. Tudíž se dělají speciální řidičské průkazy na koloběžku a za porušení předpisů hrozí ty největší sankce.