setapouch

Jaký opravný prostředek použít, pokud soud nekomunikoval přes datovou schránku?

Přestože mám datovou schránku, soud mi posílal dopisy v listinné podobě a já jsem neměl možnost se s nimi seznámit. Nyní mi přišel rozsudek s dovětkem, že proti rozhodnutí není odvolání přípustné. Jaký opravný prostředek v tomto případě použít?

Proč musí za každou cenu odpovídat ten, kdo o problematice nemá ani tušení?
Takže citace § 17, odst. 1) věta druhá zákona č. 300/2008 Sb., o elektronických úkonech a autorizované konverzi dokumentů:

„Umožňuje-li to povaha dokumentu a má-li fyzická osoba, podnikající fyzická osoba nebo právnická osoba zpřístupněnu svou datovou schránku, orgán veřejné moci doručuje dokument této osobě prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje veřejnou vyhláškou nebo na místě.“. Toto ustanovení bylo porušeno, já jsem neměl možnost se s dokumentem seznámit, proto v souladu s dalšími předpisy chci docílit neplatnosti doručení a vrácení lhůty. Jaký opravný prostředek se k tomuto používá?

Více v diskusi.

Nejlepší odpověď
zzzzz

http://profipra­vo.cz/index.php?pa­ge=article&id_ca­tegory=117&id_ar­ticle=257363&c­sum=9701cf67
já bych podala žádost o zrušení rozsudku, právě z důvodů nedoručení, pokud ovšem k doručení písemností došlo jinak, tak podle rozhodnutí NS máš smolíka. Pokud k doručení nedošlo, tak bych se o to opřela, právo z listiny, hlava V.

Další odpovědi
Drap

Pokud proti rozhodnutí neni ofvolání, tudíž se proti tomu nelze odvolat. Co je na tom nejasného ?

JájsemRaibek

Napadnout rozsudek a jako důvod uvést nedoručení dokumentů souvisící s rozsudkem.
Orgán státní správy má povinnost zjišťovat kam doručovat. V prvé řadě se doručuje do DS, dále na adresu doručovací adresy, která však musí být zanesena v registru a pokud není ani jednoho, tak na adresu trvalého pobytu. Ve všech případech je fikce doručení – tedy 10 dní a konec. Můžeš pouze v odůvodněných případech napadnout i tuto fikci a to např. pobytem v zahraničí, nemocnici atd. Pokud to není účeová obstrukce, orgán lhůtu prodlouží-resp. určí novou lhůtu.
Odeslal bych na soud oznámení, že podávám mimořádný odvolání z důvodu nedoručení dokumentů, resp. chybnému doručení.
Měl jsem obdobný problém, sice ne s DS, ale s doručovací adresou a soud po upozornění odeslal rozsudek na správnou adresu-doručovací s novou lhůtou.

setapouch

arygnoc: je zajímavé, že někomu stačí pár řádků, aby dokázal odpovědět. A ty musíš poslat desítky příspěvků, aniž bys odpověděl na otázku, zato se příspěvky hemží urážkami a nechutnostmi.

setapouch

arygnoc: povaha dokumentu autorizovanou konverzi a odeslání do DS umožňovala. Doručovalo se doporučeným dopisem, ne vyvěšením na úřední desce nebo na místě (pro toho, komu to není jasné – to znamená např. převzetím přímo na soudu nebo v kanceláři úřadu, v žádném případě to neznamená doručování poštou). Chce to víc přemýšlet a míň reagovat v okruzích, o kterých nemáš ani páru. Těmi jsou např. česká legislativa.

setapouch

Ad poslední dvě věty – rozsudek jsem dostal v DS. Stálo v něm, že mě soud vyzval k doplnění důkazů, ve kterém jsem byl nečinný.

Výzva k doplnění důkazů je obyčejný dokument, není v něm nic, co nelze konvertovat.

Pokud máš podezření, že tě lakuju, nemusíš odpovídat, ostatně, v tomto případě by to bylo jen lepší.

setapouch

Takže arygnoc evidentně netušil, co znamená doručení na místě, ale blbec, který neumí číst, jsem já :D

setapouch

Drap: nejasného na tom je to, že byla porušena má práva v řízení. Zákon (a NSS) sice říká, že dané úkony soudu jsou neplatné, ale už nevím, jak se této neplatnosti dovolat.

setapouch

arygnoc:

  1. nikdy jsem neřekl, že jsem moudrý. Nikdy jsem neřekl, že jsem inteligentní. A nikdy v posledních pěti letech jsem neřekl, že jsem úředník. Zato jsem tě mockrát vyzval, abys doložil své řeči a tys to nikdy neudělal.

A k dalšímu textu, OVM mají povinnost doručovat prstřednictvím ISDS, pokud to povaha dokumentu umožňuje. Není na libovůli OVM, jakým způsobem doručuje.

A nakonec, protože chci napadnout rozsudek pro chybu v doručování, ptám se, jaký opravný prostředek použít. Pokud odpověď neznáš (a evidentně ji neznáš, když jsi ji nenapsal), proč odpovídáš? Opět se ukazuje, že máš problém chápat psaný text, tentokrát už ale i tvůj vlastní.

arygnoc

si obyčajný klamár:

"

setapouch

Vlastne jsem taky urednik. Zamestnavatel nas sice domu neposlal, ale mame neustale k dispozici pitnou vodu, sem tam meloun nebo zmrzlinu… Nekdy si to koupime sami, jindy je to zdarma od zamestnavatele.

Mozna jde o to, jak ktery zamestnavatel. Rozumny vi, ze se on sam bez zamestnancu neobejde. A mimochodem, uplne stejne se neobejde urednik se bez delnika a delnik bez urednika.
"

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-je-mozne-ze-v-teto-kapitalisticke-dobe-jsou-pretezovani-urednici

omluvíš sa za lož?

😉

setapouch

Pro ty, co neumí rozlišit mezi humorem a vážným slovem: nikdy jsem s vážnou tváří neřekl, že jsem moudrý. Tolik nafoukanosti v sobě nemám.

setapouch

„Vlastne jsem taky urednik.“ v tomto případě ale neznamená, že jsem úředník, jen že mám s nimi dost společného. Mockrát jsem ti napsal, že jsem zaměstnancem v soukromé sféře. Ale to je na tebe evidentně moc.

Ä nezapomeň zase na své oblíbené lízání prstů, které jsi měl v zadku, jak sis tu mockrát pochvaloval.

arygnoc

neverím ti ani slovo – pre mňa si klamár.
okrem toho blbečka.

ochutnávanie hovien je tvoja doména.
a ktovie, či iba hovien, pretože jediné slovo od teba nepokladám za pravdivé.

😉

setapouch

Na rozdíl od tebe jsem každé své tvrzení dokázal. To tebe jsem stokrát požádal o důkaz a jen dvakrát jsi tak učinil. Jednou, když jsem psal v žertu a podruhé, když jsi nepochopil psaný text.

V ostatních případech, zejména co se tvých výkladů zákonů týká, ale i zde v diskusi, např. že zákony porušuju, k tomu jsi nikdy žádný důkaz nepodal.

Ale brzy poznáš, že nejsem lhář, trestní oznámení pro trestný čin pomluvy už připravuju a podám jej v nejbližších dnech. Máš poslední možnost omluvit se mi do PM, pak jsem ochotný od něj ustoupit.

arygnoc

1. jedna z tvojich periel: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ceho-si-inteligentni-a-krasni-lide-vazi-vic-sve-inteligence-nebo-krasy (viac sa mi hľadať nechce) ;-DDDD

„A k dalšímu textu, OVM mají povinnost doručovat prstřednictvím ISDS, pokud to povaha dokumentu umožňuje.“ – to nie je pravda. Zasa nerozunieš písanému textu. Majú povinnosť doručovať zákonom stanoveným spôsobom.

Takže porušenie zákona zo strany súdu nenastalo (chyba v doručovaní).

si nezodpovedný narcisista, ktorý proste serie na zákony.

😉

setapouch

Pardon, jednou jsem to v zertu prohlasil.

Ad dorucovani, zakon hovori jasne a jasne stanovuje prioritu dorucovanim ISDS. A na mtere zakony seru? Kdybych nectil zakony, nemel bych uz zbrojni prukaz. Takze bud dokaz, ze jsem nejaky zakon porusil nebo se omluv.

arygnoc

jednou v žertu?
ty to tvrdíš stále. ;-DDDD

keďže zákony ctíš, tak cti i rozhodnutie zákonného orgánu.

dokáž tak, že si ctíš zákony.

😉

setapouch

Co tvrdím neustále? Kde jinde jsem to řekl?

A nejlíp mé tvrzení o dodržování zákonů asi dokládá to, že mám už celou řadu let zbrojní průkaz a že jsem v životě dostal jednu jedinou pokutu, za parkování.

Co povíš teď?

setapouch

Opet jsem te pozadal o dukaz a opet jsi jej nedodal. Takze bud se omluv nebo budu vec resit pravni cestou. Protoze rict o nekom verejne, ze porusuje zakony, to je hodne silna kava.

arygnoc

čoho chceš zasa dôkaz?

máš rozsudok?
máš.
je v ňom poučenie?
je.

tak čo chceš?
proči čomu sa chceš odvolávať, keď to nejde?

zákon jasne hovorí, kedy sa zásielka pokladá za doručenú, je tvoja chyba, že sa nestaráš – zákon si nedodržal TY, nie súd.

tak sa nesrď a povedz si, som proste blbec, mal som sa starať.

😉

ty si fakt blbec.

setapouch

Pro tebe znovu a pomaleji: písemnosti byly doručovány nesprávným způsobem, čili se chci dovolat jejich neplatnosti stejně jako vrácení lhůt. Nechci se odvolávat, což ale ty těžko pochopíš.

Umíš i něco jiného než urážet?

Můžeš mi říct, v čem jsem nedodržel zákon?

arygnoc

je na rozhodnutí súdu, akým spôsobom, ktorý je zákonný, ti písomnosti bude doručovať.
o tom nerozhoduješ ty a nikoho nezaujíma, že si nevieš otvoriť obálku.

toľko o nesprávnosti doručovania.

tvoja povinnosť (a právo) je si poštu preberať – inak sa nesťažuj, že si ju nedostal.
neučinil si tak, a súd pokladá zásielky za doručené – tam si urobil chybu.

zákon jasne stanovuje, že ak sa na vyberanie pošty vykašleš (i z datovej schránky!), je pošta pokladaná za doručenú.

howg.

je mi ťa ľúto, si zbytočný človek, ktorý iba rýpe, uráža, pľuve a kope okolo seba ako prašivý kôň.
si neužitočný, namyslený, zlý, závistlivý, a ktomu všetkému i hlúpy.

si natoľko hlúpy, že umreš nenávidený sám sebou, ako ťa nikto nechápe – lebo ty nechápeš svet, nechápeš, že si osina v prdeli, ktorá iba bodá a otravuje a ničím nie si užitočný (keď si tak užitočný v reálnom živote, ako tu na odpovediach, kde iba rýpeš a urážaš, lebo logiclého myslenia a chápania nie si schopný, tak ľutujem každého, kto ťa v živote stretol).

TY urobíš chybu, a miesto priznania, že to tak bolo (urobil som chybu), obviníš kdekoho z porušovania zákona? – iba ty si ten, ktorý dodržuje zákon, svätý, všetkými nechápaný? blbečku, v realite je to ale všetko inak – skutočne veríš, že niekto sa obťazuje, aby kvôli tebe porušil zákon? a môžeš kričať, nadávať, urážať – nič to nezmení na tom, že si proste špinavec, zlý, nehodný človek, ktorý hľadá chyby iba na iných, špinavec, ktorý svojím pohľadom znehodnotí všetko, na čo sa pozrie.

z ohľadom na tvoje argumentý sa vôbec divím, že si vôbec dostal nejaký rozsudok (písomne?)

skús nechodiť po kanáloch, ale choď po ceste a nebudeš musieť kľučkovať, ako sa kde čomu vyhnúť, čo kde ako pošpiniť, uraziť, napadnúť, zastreliť, obviniť a čo ja viem čo všetko zlého ešte robíš – lebo nečítal somm od teba jediné pochvalné slovo na čokoľvek – samozrejme, s výnimkou tvojej krásy, inteligencie, múdrosti, …

ale ktovie, či pochopíš moje slová, takže asi nič.

si proste blbec a tým asi aj ostaneš.

😉

setapouch

nevím, odkud bereš tu jistotu, ale jak opakovaně říkám, o českém právu nemáš ani ponětí. OVM mají totiž zákonnou povinnost doručovat vše prostřednictvím ISDS, pokud to povaha dokumentu umožňuje. Jestliže to povaha dokumentu umožňuje, ale OVM ISDS nepoužije, pak nastanou dvě možnosti:

  1. adresát se s dokumentem prokazatelně seznámil, pak se nelze dovolat neplatnosti doručení a vrácení lhůty;
  2. adresát neměl možnost se s dokumentem seznámit, pak se se lze dovolat neplatnosti doručení a vrácení lhůty.

Druhá varianta je můj případ, proto se ptám, jaký opravný prostředek použít. Pokud odpověď neznáš, pak nevidím důvod, proč zde plýtváš mým časem.

Mimochodem, jen si piš urážky, i tyto odešlu svému právnímu zástupci, pleteš si bič jen sám na sebe.

arygnoc

aké urážky?

v tvojom prípade sa jedná iba o konštatovania.
stačí, aby sa tvoj právny zástupca podíval na tieto stránky, na tie tvoje kydy a urážky členov národov, vyhrážania sa, ohovárania, … – len si ho drž, toho právnika, budeš ho ešte potrebovať.

ale ktovie, keď je ako ty, ako to že ti neporadí opravný prostriedok?

😉

arygnoc

čítal si moju odpoveď?

"Doručování dokumentů orgánů veřejné moci prostřednictvím datové schránky

Umožňuje-li to povaha dokumentu, orgán veřejné moci jej doručuje jinému orgánu veřejné moci prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje na místě." …

máš to tam aj s odkazom.

😉

setapouch

Ano. A toto ustanovení bylo porušeno. Takže jakým úkonem mám na toto porušení soud upozornit?

arygnoc

Při doručování podle Správního řádu i Občanského soudního řádu nastává tzv. „fikce doručení“. Pokud si adresát uloženou písemnost ve lhůtě 10 dnů ode dne, kdy byla k vyzvednutí připravena (zpravidla na poště), nevyzvedne, považuje se písemnost za doručenou posledním dnem této lhůty, i když si adresát písemnost fakticky nevyzvedl a nezná její obsah. Písemnost tak nabude právní moci se všemi právními důsledky.

atď atď atď atď atď

😉

žiadne ustanovenie nebolo porušené, už som spomínal, že iba súd pozná prečo a ako čo poslal – a ver, že to obháji.

a celé to uzavriem, lebo nebaví ma hádzať hrach na stenu:

najmi si kamaráta advokáda, ten bude určite vedieť, že sťažnosť (alebo čokoľvek iné) na porušenia zákona, pochybenie súdu a či iné chybné kroky súdu sa podávajú iba na súde vyššej inštancie.

😉

setapouch

Nemáš odpověď, tak plácáš a plácáš. Otázka byla jasně položena, ale ty tu plácáš páté přes deváté, aniž bys řekl cokoli smysluplného. A největší gól je tvé tvrzení, že doručení na místě znamená doručení poštou. Radu od takového neznalého člověka opravdu nepotřebuju.

arygnoc

„A největší gól je tvé tvrzení, že doručení na místě znamená doručení poštou.“

a to si sa kde v mojej odpovedi dočítal?

NEPREKRUCUJ!!!

😉

setapouch

„ak ti bola zásielka doručená na miesto“ – jsou to tvoje slova? Jsou. Takže nepřekrucuju vůbec nic.