Jaký operační systém používá Geigerův-Müllerův počítač?

Nejlepší odpověď
arygnoc

není to „počítač“, ale počítač – zařízení na počítání částic.

počítač, Geiger-Müllerov
prístroj na meranie rádioaktívneho žiarenia. Je tvorený kovovou trubicou ako katódou a jej stredom je natiahnutá anóda z tenkého wolfrámového vlákna. Trubica je uzavretá a zvyčajne naplnená argónom. Po dopade žiarenia do trubice vznikajú v plynovej náplni medzi elektródami ióny, ktoré sú urýchľované napätím medzi elektródami. Urýchlené ióny štiepia ďalšie molekuly plynu a nastáva lavínová ionizácia, čím dochádza k prúdovému zosilneniu. Výsledným efektom je napäťový impulz na výstupe počítača. Skonštruovali ho Nemci Geger a Müller.

Zdroj: heureka.tym.sk

Další odpovědi
Michal Kole

Myslím, že žádný, je to detektor radioaktivního záření http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ge­iger%C5%AFv-M%C3%BCller%C­5%AFv_po%C4%8D%C­3%ADta%C4%8D

quentos

ten nepamatuje ještě ani plastová windows, natož jiný OS :{))>

Děda Louda

To si schovej na apríla.