Jaký olej je nelepší použít k mazání řetězu elektrické řetězové pily?

Koupil jsem si na chalupu starší použitou elektrickou řetězovou pilu. Byla zakoupena na internetové aukci a není k ní žádný manuál.Proto řeším otázku jaký je finančně nejlevnější použitelný olej k mazání řetězu této pily.Slyšel jsem názory že bohatě stačí obyčejný stolní olej na vaření, je to pravda?

Nejlepší odpověď
anonym

Stolní olej bohatě stačí na to,aby jsi zničil lištu a řetěz.Já používám olej určený pro pily,popřípadě PP90

Další odpovědi
Drap

Vyrabějí se i speciální oleje na lištu. Je to ale zcela zbytečné, zvláště u starší pily. Jde jen o to, aby se lišta nebo řetěz,nepoškodila třením. Jakýkoli olej který teče. Lze použít třeba i použitý olej z friťáku. Přecedit přes husté síto, nebo punčochu a funguje skvěle.

instalatér

Olej by měl být ekologický . Tak že žádný PP90 . Mne zásobuje místní pohostinství olejem z friťáku který si přeliji přes filtr. Mám starší mašinu. Jinak samozřejmě originál v prodejně mot. pil.