Peki

Jaky olej do punta?

Dobry den,

Chci se zeptat jaky mam nalit olej do FIAT PUNTO (176) 60 1.2, 44kW rv. 1999 a popripade i jaky filtr?

Prvni auto sem amater :D Diky za rady.

Odpovědi
anonym

nejlépe se kouknout, co tam bylo naposled a podle toho. jinak olej doporučený od Castrolu například 5W-30 C3, Magnatec 5W-40 C3, náplň 2,8l.
pro filtr bych zašel do Autokelly, kde ho pořídíš za 150 kaček

cochee

Napoprvé nekupuj přes net, ale vlez do kamenného obchodu. Když tam prodavači řekneš totéž co nám tady, jistě ti nabídne to pravé. Oleje jsou kvalitnější a obyčejnější, liší se však jen přísadami, základní výkonnostní specifikaci a viskozitu musí splnit i ty levné. Na olejovém filtru v podstatě není co zkazit (samozřejmě je-li koupen na správnou motorizaci). V příručce je doporučován olej specifikace SAE 5W-40 ACEA C3. SAE jsou viskozitní vlastnosti, to si vygoogli, podle potřeby můžeš zvolit „sousední“ hodnotu. ACEA C3 jsou výkonnostní specifikace. Můžeš tam dát cokoliv od C3 a lepší (C4, C5…)