NikcaA

Jaký ohlas a důsledky měl atentát na R. Heydricha ? Děkuji

Nejlepší odpověď
brillant

DÚ a soutěže zde neřešíme.

Další odpovědi
led

Ohlas bol veľký a dôsledky tragické.
Ohlas – skúste si vyhľadať vo svete obce, mestá s názvom Lidice (to všetko na počesť lidickej tragédie)
Dôsledky
1 – tragické – stanné právo, poprava rukojemníkov
2 – politické – zvýšenie kreditu československého domáceho i zahraničného antifašistického odboja
3 – vojenské – minimálne
4 – umelecké – literatúra a film
„S hlediska vyššího principu mravního… vám mohu říci jenom jedno: vražda na tyranu není zločinem!“
Doplňuji:
Z otázok položených týmto „čerstvým“ užívateľom nevedno, či ide o školáka alebo seniora.Keby som sa opýtala túto, prípadne podobnú otázku ja, tiež by ste mi odpovedali, že „DÚ a soutěže zde neřešíme“?

Prirodzene nehovorím o otázkach jasne domácich úloh…kde už podľa textu, či príspevkoch známych detských užívateľov vieme, že ide o zjednodušovanie si učenia.

kesim

Já bych ti i poradil, nic proti pomocí s DÚ nemám, ale zrovna k zodpovězení této otázky stačí něco napsat do vyhledávače…

led

„S hlediska vyššího principu mravního… vám mohu říci jenom jedno: vražda na tyranu není zločinem!“
Jan Drda Vyšší princíp (Němá barikáda)