Tuzzy

Jaký/který ochotnický spolek byste doporučili – s dovětkem – byli výborní, lepší než profíci?

Z některých ,,profi" souborů je mi vážně smutno.Hodně ochotníků je dobrých a zajímají mě vaše tipy.

Nejlepší odpověď
aliendrone

Žádný neznám, ale tvé tvrzení ohledně „profíků“ mne nepřekvapuje, jediný rozdí mezi nimi a ochotníky je povětšinou ve výši honoráře. Komediantem se může stát SKORO každý, na to nejsou třeba nějaké obzvlášní vlohy, na rozdíl od např. zpěvu operní árie. ;) :)

Další odpovědi
led

Nebudem sa zmieňovať o konkrétnych amatérskych, ochotníckych spolkoch, spomeniem len zopár výrokov o amatéroch:
"som amatér a neznížim sa na úroveň profesionála. Svoju prácu robím, pretože ju chcem robiť, hoci aj že si ju budem hradiť z vlastných. Ale len profesionál sa najprv opýta "čo za to dostanem?"".
Profesionál robí prácu pretože musí, aby dostal finančnú protihodnotu na živobytie,… amatér ju robí pretože ju chce robiť, baví ho to.
Množstvo ochotníkov je kvalifikovanejších než profesionáli vykonávajúci rovnakú prácu.

amatér, ochotník – tu nemusí ísť len o umelecké odvetvie, môže to byť aj ktokoľvek z vás

Kelt

Hrál jsem ve dvou hrách, ta druhá měla několik repríz. Jezdili jsme po okolí. Párkrát jsem se dokonce někomu podepisoval. ale to bylo v letech 1984 – 87. A tady je rozdíl srovnávat umělecké provedení, nebo myšlenku. Například zpracování divadelní hry , můžeš hodnotit výpravu, kostýmy, herecké projevy a třeba westernové městečko – vlastní děj a jiné. A pokud je tobě smutno, jsem rád, že se v dané oblasti nepohybuji.