atena11

Jaký obraz nakreslit?

Zdravím, na pátek si máme vymyslet jaký obraz vytvoříme. Téma je „Drogy“. Techniku můžeme použít jakoukoliv od koláže po malbu apod. Přemýšlím nad tím cely den, ale nic mě nenapadá. Nemohli by jste mi dat prosím nějakou inspiraci? :) Děkuji

Nejlepší odpověď
klumprt

Já si představuju feťáka ve svém doupěti. Jde o špinavou místnost, téměř prázdnou (bude se dobře kreslit), nakreslenou v perspektivě směrem k bodu uprostřed výkresu, ve které je akorát na zemi matrace, nějaká ta skříňka a špinavé prádlo, odpadky a nádobí, ze stropu visí rozbitá žárovka. Vše ostatní je totiž dávno rozprodáno a prohnáno přes stříkačku. V rohu místnosti sedí na bobku feťák v mikyně s kapucí (může mít na hlavě baseballku). Objímá rukama kolena. Jeho výraz je vyděšený, protože má zrovna stíhu. Ve stěně je okno (zhruba uprostřed výkresu) a tím oknem jde vidět venku dráty na kterých hřadují vrány.
Jako techniku bych volil kresbu tuší, ale to jen proto, že ji mám rád a kreslíval jsem s ní i veselejší obrázky 🙂

Další odpovědi
Adula.57

Nevim jak jsi zdatná v kreslení obličeje, ale můžeš nakreslit před a po používání drog. Nebo abstraktní hodně barevný a žíhaný obraz.

anonym

Jenže jaký je záměrný bod? Účinky? Negativa? Informace? Umění? Psychologie? … Pro účely umělecké bych zvolil kubismus či impresionismus v modrém hávu. Pro účely vzdělávací pak asi koláž či tablo. Pro účely informační – vzdělávací pak nárys či průřez poškozenými orgány. Ke zmíněnému hoře doplním, že konkrétně bych se pokusil ztvárnit v barvách kontrastních k modré (černá, červená, žlutá, …) poškozené a trpící tělo – jeho orgány, … Zdevastované žíly po vpiších, rozežraný nos – chybějící chrupavka po šňupání; syfilitické „nádory“ (malformace) přes obličej, genitálie (které se u muže nafouknou i do 1 – 1,5 metru), uši (rozežrané boltce), gigantismus (prsty, nohy, …) atp.; rozpadlé a eidsované sklípky, hnilobné nehty; žluté a bílé skvrny na kůži – včetně malformací, mykóz či třeba blastomykózy; aneuploidie, …

Šidlo

Navrhujem realistickú kresbu fabriky R.Jelínek alebo Malboro

bolak

Chce to najít nějakýho feťáka, poprosit ho aby si píchnul dávku, a jestli ho při tom můžeš nakreslit.