jaký občanský průkaz

Dobrý den, maminka ovdověla, je držitelkou ZTP/P. Bude jí 90 let. Chceme jí zažádat o vdovský důchod. Je nutné k žádosti též nový občanský průkaz nebo stačí jen zápis do OP – vdova? Maminka má starý, červený, knížkový OP s platností bez omezení. Za odpověď děkuji. Uhrová

Nejlepší odpověď
annas

Našla jsem na stránce města, že důchodci, kteří se narodili před 1. lednem 1936 jsou od výměny občanských průkazů osvobozeni. Výjimku prosadili poslanci jako úlevu pro seniory, z nichž mnozí kvůli svému zdravotnímu stavu mohou mít problém dojít na úřad. Domnívám se proto, že mamince na úřadu opraví jen změněný stav.

Zdroj: http://decin.cz/nek­teri-si-musi-nechat-vymenit-obcansky-prukaz