fortin

Jaký nový rozměr života by přinesla návštěva

jiných rozumných tvorů jako jste vy? (Musím napsat že by byli z jiné galaxie aby otázka byla přesná?) Třeba by se o nich říkalo že jsou to nepřátelé a že jdou Zemi vytěžit, zotročit lidi a kde co. Ale třeba ne. Možná by vyplnili prázdná místa ve vědění, v otázkách smyslu všeho. Mohli by v doposavad nevyužitých částech lidského mozku vzbudit jistotu, radost, lásku i dokončení víry? Přijmutí budoucnosti?

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-se-s-nami-stane

Nejlepší odpověď
fcoop

V našich dějinách,tedy lidstva, to fungovalo vždy neomylně tak,že vyspělejší – řekněme kultura – vždy zničila tu méně vyvinutou.
Příchod Vyšších bytostí by zřejmě dopadl stejně.A nemuseli by nás lovit.Stačil by jen šok z faktu,že...­....Nechtěné infekce – třeba.
Nemožnost dorozumění se.....my se nechápem navzájem,natož s naprosto cizí rasou,která by jistě měla jiné dějiny,vývoj a pod. A nemuseli by být nutně humanoidní.
Ale------třeba jsou už dávno tady.....

Další odpovědi
mosoj

Ano oni nás zničí. Zničí prý to špatné. Je otázkou jestli si dokážeme nyní uvědomit co je to ta špatnost.
Nemyslím si že je nutný osobní kontakt!!
Mayové předpověděli ve svém kalendářním proroctví nikoliv zničení ale bolestivé změny. A změny zcela určitě nastávají a přicházejí již delší čas. Podle mého se nejedná o evoluční a vývojové změny. Změny klimatu a krach celosvětového hospodářství.
Jak jednoduché, ke krachu světového hospodářství stačí ovlivnit počasí na Zemi.
To jsou změny které budou velmi bolestivé. Řekl bych že změny docela solidně s časem akcelerují.

FOG

V kazdem pripade by to mohlo prinest neco noveho,coz by bylo asi dnes potreba.
Neco jako starost o budouci generace a nase pokoleni a ne se starat jen o nase majetky.
Prestoze jsem nevidel vsechno od S.Hawk.,myslim,ze je to pro obycejneho cloveka stejne daleko vzdalene.
Pokud bychom zili zde na Zemi „normalne“,tak bychom zde mohli „fungovat“ jeste klidne nekolik tisicileti,coz je ve vesmiru jen zanedbatelny cas.
Jenze nyni to vypada,ze kazdy „slape“ na pedal financi a nehledi do budoucnocti.