Terka318

Jaký notebook/netbook byste doporučili…?

…pro -náctiletou holku? Hlavně ,,konzumuje" obsah internetu a hodil by se ne příliš drahý (do/kolem 8000). Prosím konkrétně… Předem děkuji. =)

Odpovědi
verunka483

určitě Acer ;)

PavelC.

Dell XPSL702X… Jiny ne, ale cena je velka

prtdlacka

Konkrétně je to úplně jedno. V této cenové kategorii lze vybírat jen ty nejslabší kusy hodící se právě pouze a ten internet a sledování filmů. Vybíral bych spíše obchod, kde tento NTB koupit s ohledem na možnou bezproblémovou reklamaci. Z vlastní zkušenosti bych rovnou vyřadil alzu a mironet. Rozhodující bude úhlopříčka displeje a přítomnost/nep­řítomnost mechaniky. Výkon procesoru i grafické karty v této cenové hladině bude tak jako tak slabší (na hry a grafické aplikace). Paradoxně na Mironetu se dobře vyhledává, tak bych si tam nastavil cenový strop a pro holku vybíral asi jen podle barvy 🙂 Acery nabízejí za málo peněz hodně muziky a z vlastní bohaté zkušenosti můžu říct, že problémy jsou stejné u všech značek bez ohledu na „věhlas“ a investované peníze. Z obchodů můžu doporučit Softcom (10 let zkušeností nákupů a reklamací všude možně).
Doplňuji:
Vyhledání u Mironetu jsem doporučil jen pro představu, konkrétní model bych pak hledal na heureka.cz s ohledem na cenu a reference o obchodu.

J.Mecir

Určitě bych nebral asus EEE, mám ho rok a nejde nabíjet, s kamosem jsme si ho koupili ve stejný čas a oboum nelze nabíjet, jinak bych vybral něco co je lehký, nejlépe ASUS a neutrální je 11,6 palce a kup jsi k tomu za 500 tv kartu do počítače vložis ji tam přes usb, antenku namiris na prahu a už se divas ;) a vyber s dobrou vydrží :)))

Bedy

Kdybych měl teda doporučit konkrétně, doporučím Asus EEE 1015CX – výdrž má 10 hodin – má 6článkovou baterii, má něco přes kilo, takže je lehký a hlavně má matný display – je to lepší, není to jak zrcadlo.

Výhodou je i předinstalovaný Ubuntu Linux, nemusíš si noťas brzdit žádným antivirem a podobnými věcmi, noťas se jen tak nezpomalí, prostě dobrý. I vzhledově vypadá dobře 🙂 taky je noťas levnější – nemusíš platit licenci za Windows.