Jaký notebook na editaci fotografií?

Jaký byste vybrali notebook pro editaci fotografií a střih videa. Je hlavním ukazatelem velikost paměti RAM a vlastní paměť grafické karty? Nepotřebuji na něm hrát hry, takže chci samozřejmě vybrat z nižší cenové kategorie.

Nejlepší odpověď
Hlada

Opravdu nemůžete mít desktop? Pro fotografii je potřeba velký monitor s kvalitním barevným podáním, pro video zas vysoký výkon procesoru, grafiky, velká RAM, z toho vysoké nároky na příkon, chlazení. Netroufnul bych si pro tuto práci doporučit notebook.

Další odpovědi
led

Nebudem presne menovať značku NB ale doporučujem z praxe:
Na grafiku, strih videa (náročnosť ako na hry):
maximálne dostupná pamäť RAM
rýchly procesor
veľký disk, pri videu doporučujem voľný priestor na disku 2hod=160GB (pracujete s „rozbaleným“ *.avi)
optimálne je mať aj TV výstup – porovnávať prácu na TV. V každom prípade sa lepšie robí na 2 monitoroch (interný + externý/TV)
počas práce utlmiť činnosť ostatných programov.
ak niektorá podmienka nie je splnená – práca trvá dlhšie, prípadne seká.
Ten TV je pre porovnanie obrazu PC/TV (rozdielné rozlíšenie/sfar­benie)

mosoj

Ne že by se nedalo, ale ani na jedno se notebook nehodí. Na úpravu fotografií není třeba zase buhví jaký výkon ale je třeba kvalitní a min.!! 19 palcový monitor a ten notebooky ( ty laciné) nemají. U videa se k tomu přidává ještě výkon procesoru a grafické karty.