9gagator

Jakýkterý největší zlepšovák jste vynalezli či vymysleli?

Já třeba čéčé polévku…instantní nudle+ všechno z linky (a to třeba i lák z okurek)

Nejlepší odpověď
Kepler

Na poli průmyslovém to byly úspory v řádu desítek miliónů. Na poli vaření je to špepusta (hybrid špenátu a kapusty – velmi dobré) a chystám inovaci: špenát – brokolice. Jen ještě nevím jak to nazvat. Poraďte. Že by špekolice? Nedělám si pr*el, myslím to vážně.

Další odpovědi
Arne1

Já už nevím… Když jsem byl malej kluk, tak jsem vynalezl pár zajímavých věcí. Ale pak jsem nějak zapomněl co to bylo ☹

Dochy

Jako kluk jsme měl spoustu nápadů které by nějakým způsobem zjednodušili život a zas na ně zapomněl s tím, že by to stejně nikdo nevyrobil. O pár desítek let později byli s velkou slávou výrobky uvedeny. Někdy si říkám, že by člověk vydělal miliony, kdyby jen poslouchal a realizoval dětské nápady.

Z doby svého působení v elektroúdržbě si vzpomínám na takovou ptákovinku na 10minut práce. Zámečníci rozebírali stroj a potřebovali rozebrat spec. kuličkové ložisko – cca metr v průměru, uvnitř v dráze asi centimetrové ocelové kuličky. Ty kuličky kromě odvalování zároveň zajišťovali že se to nerozpadne. Zámečníci je lovili po jedné zmagnetovaným šroubovákem skrz díru jen o chlup větší, než byl průměr kuličky a několik centiometrů hlubokou. No moc rychle jim to nešlo, kuličky byli zasr… starou vazelínou a nechtělo se jim. Donesl jsem jim trafopájku se speciálně udělaným hrotem – tři závity na konci dlouhého vedení. Pak se ty kuličky tahali úplně jinak. Vím, ptákovinka. Ale ušetřilo to několik hodin času a mně to stálo těch cca 10minut včetně cesty na dílnu a zpět.;-)

Dochy

Jako kluk jsme měl spoustu nápadů které by nějakým způsobem zjednodušili život a zas na ně zapomněl s tím, že by to stejně nikdo nevyrobil. O pár desítek let později byli s velkou slávou výrobky uvedeny. Někdy si říkám, že by člověk vydělal miliony, kdyby jen poslouchal a realizoval dětské nápady.

Z doby svého působení v elektroúdržbě si vzpomínám na takovou ptákovinku na 10minut práce. Zámečníci rozebírali stroj a potřebovali rozebrat spec. kuličkové ložisko – cca metr v průměru, uvnitř v dráze asi centimetrové ocelové kuličky. Ty kuličky kromě odvalování zároveň zajišťovali že se to nerozpadne. Zámečníci je lovili po jedné zmagnetovaným šroubovákem skrz díru jen o chlup větší, než byl průměr kuličky a několik centiometrů hlubokou. No moc rychle jim to nešlo, kuličky byli zasr… starou vazelínou a nechtělo se jim. Donesl jsem jim trafopájku se speciálně udělaným hrotem – tři závity na konci dlouhého vedení. Pak se ty kuličky tahali úplně jinak. Vím, ptákovinka. Ale ušetřilo to několik hodin času a mně to stálo těch cca 10minut včetně cesty na dílnu a zpět.;-)

Dochy

zas vedle ☹