Jaký nejlepší alej použít do benzínového motoru 1,3 ccm, Hyundai Getz?

Odpovědi
mojitek

najdete to v manualu nebo zavolejte primo do prodejny Hyundai nebo do autorizovaneho servisu

mosoj

Pokud nemáte manuál zeptejte se na specifikaci.

Ale širokorozsahovým olejem 10W – 40 nic nezkazíte. Nebo pokud jezdíte hodně v zimě a auto vám stojí venku nebo v nevytápěné garáži je vhodnější
5W – 40. Nový 5W – 30 je dražší ale také může být.

Všechny dnešní oleje splňují specifikaci ACEA
A3,B3,B4 nebo API SL/CF. Do jedné této specifikace Getz určitě spadat bude.
Mám Daewo Lanos 16v 1,6 a nový Huyndai Accent 1,4. Do obou dávám 5W – 40 Používám Castrol ale na značce tolik nezáleží.

S Daewo jsem najel 200 000 km a motor šlape jako hodinky. Spotřeba oleje dříve nebyla žádná, nyní 1 l na 15 000 km ( interval výměny).

Použitím 5W – 40 si snížíte i spotřebu paliva.