Venda18

Jaký názor, podle Vás by měl Petr Muk na uprchlíky? Ptám se, protože to měl být údajný Žid.

Co je na tom pravdy, že to byl Žid? Zajímalo by mě, jestli jsou židé pro nebo proti uprchlíkům.

Odpovědi
ivzez

Vendy, není důležité, co si o uprchlících myslí židé,
nebo někdo jiný, důležité je to, co si o nich myslíš ty.

Petr Muk se (pokud vím) narodil v české rodině,
tzn., že byl Čech, nikoliv Žid.

[Nauč se rozlišovat národ (Žid) od náboženství (židé).]

anonym

To se těžko dozvíš,myslím,že byl proti.
Celý život se zesnulý zpěvák Petr Muk toužil přiblížit židovství. K judaismu inklinoval od mládí. Dodržoval židovské tradice, slavil svátky a držel náboženské půsty.
Svoji náklonnost k židovství zpěvák vyjádřil i ve své hudbě. První vlaštovkou byla píseň Ráchel s kapelou Oceán vycházející ze Starého zákona. Ještě více k judaismu měla tvorba skupiny Shalom. Muk si rozhodně s náboženskou tematikou nepohrával, jen aby se originálně zviditelnil. Tradice dodržoval i v soukromí. Slavil židovské Velikonoce (Pesach) Vánoce (Chanuka) i další svátky, držel půsty, kdy mohl jíst jen nekvašený chléb, objednával si košer vína. Došel dokonce tak daleko, že si domů pořídil různé nádobí na vaření masa a mléka zvlášť, jak judaismus přikazuje…

Přitom ale respektoval i křesťanské tradice, jeho žena Eva byla katolička. Exemplárním případem bylo narození jeho nejmladší dcery. Dostala sice židovské jméno Noemi, ale byla pokřtěna a za kmotru jí šla dokonce jeptiška.

annas

Opět Jugarův okopíovaný text bez odkazu.
Pro voěření.
http://www.mo­jecelebrity.cz/pe­tr-muk/strana-10

anonym

Já mu mažu takové příspěvky bez odkazu a měla bys vidět jeho reakce. V mžiku mám smazaný příspěvek, který není proti kodexu i pravidlům. Je nemocen.

annas

Všimla jsem si reakce u jedné otázky. Vložila jsem odkaz.

Někde napsal bolak, ten, kdo se snaží dodržovat pravidla, je špatný.