Avatar uživatele
Blackiexxx

Jaký názor máte na současnou kvalitu gymnázií?

Jsem na 6 letém gymnáziu a přestupuji na ekonomické lyceum. Hodně lidí (hlavně mladší- ±25let) říkají že to je dobře, že ikdyž na to mám tak dnešní gymply nejsou žádná výhra. Naopak starší lidé se děsí že bych se svým „talentem“ nezůstala na gymplu. Jaký názor máte na dnešní gymnázia vy?
Doplňuji:
Nechtěla jsem slyšet jaká je to chyba přestupovat. Je to z určitých důvodů(pokud chci dále studovat ekonomii na VŠ a na gymnáziu máme ekonomiku jen půl roku v posledním ročníku, je to málo. Ohledně jazyků, na tomhle gymplu je celkem dobrá výuka jazyků, ale jen pro ty co mají mimo školu soukromé hodiny od rodinných mluvčí, ostatní jsou jenom do počtu a nebere se na to ohled. Navíc na eko. lyceum by měla být navíc ke 4hodinám týdně i obchodní angličtina, takže z jazykového hlediska nevidím problém. Navíc je tam už praxe a pracovní pobyty v zahraničí, které mi gymnázium nemůže nabídnout a kdyby tak jenom z biologie nebo chemie jak to na našem slavném gymplu chodí).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ReHu před 3259 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
setapouch

Mám zkušenost pouze se zdejšími tazateli, ale jestliže se ptají na maturitní otázky, které jsme řešili v šesté třídě ZŠ, je evidentně něco v nepořádku. Víc k tomu říct nedokážu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ReHu

Mám za to, že celková úroveň středních škol klesá. Existují ovšem i výjimky.
Stačí se podívat na maturitní požadavky.
Skoro to vypadá, že jde o to, mít prostě „papír“ než mít něco v hlavě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lamalam

Učím prvňáčky na VŠ. Můj soukromý názor je ten, že kvalita středního školství u nás je žalostná a nestále klesá. Jednou na to, jako společnost, krutě doplatíme. Tím nechci říci, že úplně všechny SŠ jsou špatné. Pro úspěch na VŠ jsou důležité i jiné věci, než jenom typ absolovované střední školy. Mám vynikající studenty z průmyslovky z okresního města i lemply z prestižního pražského gymnázia. Naopak to pochopitelně platí také.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?gecco Nahlásit

Avatar uživatele
gecco

Domnívám se, že této změny budeš posléze litovat – ale třeba se pletu…
😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Rivalita… ;)
Úroveň a kvalita ZŠ, SŠ všech typů včetně gymnázií je různá – nejsou jednotné školní osnovy.
Pokud budete chtít pokračovat ve studiu na VŠ, musíte se sama mnohem více připravovat na přijímací řízení. Maturanti z mnoha gymnázií jsou úspěšnější při přijetí na VŠ..
Příklad: Zdravotnické lyceum náplní studia nepřipraví studenta ke zkoušce na LF, gymnázium ano (Biologie, Chemie, Fyzika).
Absolventi některých odborných SŠ (třeba technických) mají „výhodu“ znalosti některého předmětu, mohou však pohořet na Matematice. Na gymnáziích se vyučuje v rozsahu VŠ studia…
Jinak:
„Domnívám se, že této změny budeš posléze litovat – ale třeba se pletu…
😉“ (gecco)
 😁

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Přestup z dvoujazyčného gymnázia
na ekonomické lyceu je podle mne chyba.

Úroveň středního školství se rychle snižuje,
víceletá gymnázia na tom jsou (zatím) nejlépe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Osmiletá gymnázia jsou na tom statisticky i prakticky nejlépe. Samozřejmě záleží na tom, zda jde o PORG nebo gymnázium z Vidlákova.

Nejdůležitější na VŠ je ale samostatná příprava (samostudium, kurzy..), já jsem došel k závěru, že učivo na gymnáziu je minimální minimum, které mi je k ničemu. Ať už jde o jazyky nebo o důležité předměty pro vybranou VŠ – vždy se to musíš naučit sama. A k těm maturitám – byl jsem se na ně tento rok podívat, a bylo to vážně k smíchu:) a to lidi kolem mě říkají, že jsem na nejtěžší škole v kraji..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek