Biskitka

Jaký názor máte na dvě unesené dívky, kterým Zeman odmítl audienci?

Dobrý den,
jaký názor máte na dvě unesené dívky- Hanu a Antonii? Myslíte si, že si za to mouhou samy? A jste na straně prezidenta Zemana, který jim odmítl audienci a nebo na straně těch žen?

Nejlepší odpověď
Drap

Celý problém vznikl převážně jejich neodpovědností a riskantním počínáním. Nejsem na straně Zemana, ale i přes to, nevím, proč by měl zvát na audienci kde jakého hazardéra. Myslím, že prezident má před sebou celou řadu důležitějších věcí. Taky jsem přesvědčen, že stát pro ně udělal dost. Sice se to dlouho natahovalo, nedokážeme posoudit, protože neznáme všechny okolnosti, ale někdo to zaplatit musel. A tím kdo platil jsme byli bez pochyby my, daňoví poplatníci

Další odpovědi
arygnoc

nemáme právo na súdenie nejakých husičiek, ktoré sa vyberú do rizikovéoho regiónu – sú dospelé a svojprávne, teda sú zodpovedné za svoje činy.

s pánom zemanom súhlasím, svojim chovaním spôsobili ťažkosti nie iba sebe.
nevidím žiadne dôvody, prečo by im mal udeľovať audienciu.

;-Q

nie som na strane nikoho – som na strane rozumu, logiky a práva, teda:

  • dotyčné slečny sa chovali nezodpovedne a nerozumne.
  • pán prezident má právo ne/udeliť audienciu komu chce.

zzzlatokopka

Každý dělá chyby, i holky udělaly velikánskou chybu. Já bych to dál neřešila, přeji jim zdravíčko a ať se z toho brzo dostanou.

Proč navštěvovat Zemana? Dyť už jsou potrestané dost.

mosoj

Co že to pro stát udělali ? Asi mmě to uniklo.

gecco

O Zemanovi si myslím něco, co s tímto případem nemá souvislost…
😉
O těch holkách si taky myslím své…
😉
Ale nenapadá mne žádný důvod, proč by se měl prezident zabývat nějakýma holkama – jim to nepomůže, jemu taky ne…

bolak

Já bych to shrnul asi takhle, udělali kravinu, a zaplatili za to 2ma roky jejich života, což se mi zdá přiměřené.

Zemana chápu že je nechce vidět, protože nebyly u voleb.

setapouch

Chtěly zážitky? Mají je.

Co se audience týká, nevím o tom, že o ni žádaly. Pokud ano a měly k tomu závažný důvod celostátního významu, měl by je prezident nebo někdo z jeho pověření přijmout. Pokud o ni nežádaly, je jeho věc, koho pozve.

led

Zjavne vám ušli príspevky k tejto téme v otázke bolaka
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ja-na-brachu-bracha-na-me
Názor som od tej doby nezmenila:
„Prezident Zeman má pravdu, že tie dievčatá si problémy zavinili samé a nielen sebe. Išli tam za dobrodružstvom, spoznávaním nového, napriek výstrahám MZV ČR, neboli tam poslané služobne, aby zastupovali Českú republiku, alebo svoju firmu.“
O nedoporučení ciest do týchto kolíznych oblastí MZV ČR pomerne dlho v médiách a na svojich zastupiteľských úradov upozorňovalo. Nedoporučovali to ani India a Pakistán, stačilo sa na ich zastupiteľstvách pred cestou opýtať, čo skúsení turisti vždy robia.
PS.
Pri služobnom pobyte v nebezpečných zónach sme boli vopred poučení o nebezpečenstve a podmienkach pobytu a pohybu v tejto zóne.

Pepa25

1.otázka: ano, z velké části si za to mohou samy, ale je dobře, že se stát angažoval v jejich osvobození (minimálně se o to snažil)
2. otázka: není důvod, proč by je měl Zeman přijímat – navíc zjevně by je přijal jen tehdy, kdyby se mohl pochlubit, že se o to zasloužil. Zjevně je naopak spíš svými proslovy ohrožoval ..,

VeRe1983

Samozřejmě, že si za to mohou samy. Názor si s dovolením nechám pro sebe, jsou tu ženy a možná i děti a do 22. hodiny zbývá pět minut. Co se týče prezidenta tak nerozumím důvodu, proč by s nimi měl ztrácet čas. Tato schůzka by neměla racionální základ, hlava státu myslím má v náplni práce důležitější schůzky.

anonym

Jsem na straně Zemana, ale nevidím důvod, proč o nich psát hanlivě, mě nic neudělaly

adamíra

Myslím si,že obě děvčata se potrestaly sami a budou žít i bez přijetí presidenta.Až se zotaví,tak o ně projeví zájem televize,pan Kraus…a další…myslím,že nic příjemného tam neprožily a není o čem vyprávět.....

Adam R

Hanička a Antonie jsou milé holky. Nechci rozebírat, proč tam jeli a jestli riskovali. Neměly to tam lehké a dva roky není týden. Na posledním videu při návratu (tuším z Turecka) mi připadají takové smutné. Ale snad se to spraví. Kdyby neměli rodinu ani známé, hned bych se jich ujal a pro začátek jim třeba nějak pomohl. Ale také vím, že by o to asi nestály, když mají zázemí a nejsou samy.