craazygirl

Jaký název má vzorec K2Fe(SO4)2?

Děkuji

Nejlepší odpověď
Kelt

Jaký vzorec – nejprve nazveme anion – to je síran a protože musí být molekula neutrální a z kationtů jsou přítomné ionty draselné – jiné mocenství zde není, vychází,že zbývající ion je dvojmocné železo. Název je tedy síran železnato didraselný.

Další odpovědi
Emefej

Je to síran železnato didraselný.

To co uvádí Mosoj není chemický vzorec. Je to izostrukturní zápis používaný pouze v mineralogii a ještě je uveden špatně. nemá tam být a, ale Å (jednotka Angstrom), v mineralogii se to používá k vyjádření délky chemických vazeb.

gecco

DÚ??
Neřešíme…
Ale můžeme zkontrolovat…
😉
Zkus to – jen drobná rada, čte se to ´zprava´…

mosoj

Tak Gecco o běžný domácí úkol vůbec nejde. Tak se pochlub.
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/717676/Vys­trizek2222.PNG
Doplňuji:
Já nikde název neuvádím !! Neumím to pojmenovat. Článek je převzatý z angličtiny a strojově přeložený. Není to můj výmysl. Takže mně nevkládej do huby co jsem neřekl ani nenapsal.

Odpověď typu Gecco ode mně nečekej.