Jaký může mít původ příjmení Křivánek?

Nabízí se vysvětlení od Skřivánka, toto příjmení se však v rodě nikdy nevyskytovalo.Díky za info.

Nejlepší odpověď
annas

Příjmení Křivánek, dle Moldanové, pochází z přídavného jména křivý, nebo také z názvu ptáka skřivana. Další varianty jména: Křiva, Křiváček, Křivák, Křivan, Křivanec.

Takže to není jednoznačné. Mohlo dojít k přepisu v matrice, nečitelné písmo apod.

Podle Ptejte se knihovny.

Zdroj: http://www.ptej­teseknihovny.cz/u­loziste/aba001/2010/v­yznam-prijmeni-krivanek-a-franek