Avatar uživatele
mosoj

Jaký musí být jistič na hlavní elektrické přípojce ?

Je někde ve vyhlášce zakotveno, že by se u starších el. rozvodů měl měnit hlavní jistič tak aby měl charakteristiku C ?
Doplňuji:
Hodnota a typ byl již dříve určen při kolaudaci přípojky.

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 0 před 3604 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
jmhad

hodnotu a typ hlavního jističe určuje dodavatel elektřiny

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
gepik

Jistič s char. C energetici povolují jen velmi vyjimečně. Běžně se osazují pouze jističe typu B.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Tohle by vám s jistotou řekl váš dodavatel elektřiny, případně pak elektrikář, který má samozřejmě patřičné oprávnění a razítko na to, aby mohl takové závazné rady dávat. :) Rozhodně bych se do toho nepouštěl jen tak podle rad z internetu. Samozřejmě můžete si najít vyhlášku, to je jasné. Ale pořád to berte tak, že nejste expert.

Avatar uživatele
mosoj

Dnes mně měnil jakýsi odborník od ČEZU elektroměr. Jednak udělal při výměně zkrat na tvrdo přes hlavní jistič, téměř ho to zabilo a jednak tvrdil že ČEZ bude chtít aby majitel vyměnil všechny hlavní jističe typu B za typ C. Prý dostanu dopis.
Pátrám, zda je to na základě nějaké nové vyhlášky nebo zase nějaký rozmar ČEZU. Já tam mám staré M což je dnešní D.

Jinak pro zajímavost . Nový elektroměr je již digitální a je schopen zaznamenat proudový odběr 15 mA, tedy už bude měřit i nabíjení mobilů.

před 3604 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

Nebo malé proudové svody.

před 3604 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek