Avatar uživatele
tempestin

Jaký mrtvý jazyk je nejjednoduší?

Tím mrtvým nemyslím nějaký filmový, ale třeba hlaholici, staroslověnšti­nu apod.

Zajímavá 0 před 3695 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Já bych řekl, že asi latina. Navíc k tomu můžeš sehnat materiály a můžeš se ten jazyk naučit a je základem pro ostatní jazyky. Na internetu můžeš najít informace o jazycích, které se nepoužívají – například manština a jiné keltské jazyky, ale pokud ten jazyk nikdo nepoužívá, tak by bylo zbytečné se ho učit. Takto můžeš shánět gramatiku aztéckého jazyka, jazyka Mayů , Inků , nebo zaniklé slovanské či germánské a jiné jazyky. Když budeš chtít, najdeš si základy třeba hlaholice nebo staroslověnštiny, pruštiny a pod. Ať si najdeš jakýkoli jazyk, vyber si jazyk, který se někdy používal, než nějaký umělý jazyk, jako je esperanto nebo něco podobného.
Já jsem pro latinu.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
magorvkleci

můj názor je právě opačný
latina je velmi těžká – ale na rozdíl od všech ostatních (snad ještě hebrejština) je i dnes použitelná (medicína, historie, katolická církev)

mrtvý jazyk je podle definice myslím ten, kde nejsou mluvčí, který by jej znali jako jediný svůj jazyk – což mimochodem vlastně splňuje i esperanto :) (ale jsou mnohem chytřejší a nadějnější umělé jazyky (loglan, lojban))

nakonec jestli si vzpomínám dobře, tak rétorománsky a lužickosrbsky už taky nikdo nemluví jako jediným jazykem

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek