Posspi

Jaký model konzole vybrat? PS4 Slim, či PRO?

Krásný den všem.

Nedávno jsem se zde ptal, jestli je dobrý nápad koupit Playstation jako rodinný dárek k Vánocům. Teď už vím, že ne, a tudíž budu hrát sám. Stále však nevím, zda-li pořídit model Slim či Pro a jaké tam jsou vlastně rozdíly.

Jde o to, že dominancí modelu Pro je 4K obraz, který si však nebudu moct přehrát, neb nemám 4K televizi (jen Full HD). Dále je u PROčka pár vylepšených komponentů, které Vám mají zařídit ten nejlepší herní zážitek, oproti SLIMku, ktere by mělo být slabší, a mě zajímá:

  1. Když mám pouze Full HD obraz a pořídil bych si konzoli PS4 Pro, které je nastaveno hlavně na 4K, budu moci hrát plynule bez sekání? Protože jsem slyšel, že konzole je schválně nastavena na 4K a nemá díly pro hraní ve Full HD. Nebo se dá u jednotlivých her kvalita nastavit? Jak to je?
  2. o kolik je model Slim „slabší“ než model Pro? Někteří lidé psali, že nemá tak dobrou grafiku, že se víc seká.. A jak to bude na té televizi? Mám LG Smart TV 3D z roku 2014, nějakých 55 palců. Bude to stačit?

Děkuji za rozumnou odpověď, která by mi, teď už snad, pomohla při definitivním rozhodnutí.

Odpovědi
seraphico

Pokud máš TV „pouze“ ve Full HD, tak je opravdu zbytečné si kupovat verzi Pro. Rozdíl v grafice a rychlosti vykreslování by jsi viděl pouze, kdyby jsi měl obě konzole zaplé vedle sebe. Ten rozdíl je opravdu nepatrný. Tedy v případě, že by jsi je pouštěl na dvou Full HD televizích. Plusem u verze Pro je, jak jsi řekl, přehrávání v rozlišení 4K ale i podpora HDR. Sekání u verze Slim není časté, spíš ojedinělé. Ale i Pro se mi teď celá zasekla na Assassinovi :) Verze Pro by ti fungovala i na tvé TV. Systém sám rozpozná jaké rozlišení má výstup videa. Ale jak říkám, je zbytečné si Pro kupovat když hlavní přednosti stejně nevyužiješ. Verze Slim má výkonu dostatek. Jak po funkční stránce tak i té grafické.

Edison

Mno… zase jde o to, jak přemýšlíš do budoucna a jak daleko. Třeba si jednou usmyslíš a koupíš 4K bednu. Já bych uvažoval tímto směrem.