o2886039

Jaký/který mobil má klávesnici?

Hledám mobil s vysouvací klávesnicí (něco jako kdysi xperia x10). Líbila by se mi nějaká 5" nebo 5.5" verze. Bohužel jak jsem se díval jediný kdo nabízí klávesnici je blackberry, a ani není vysouvací. Dá se něco najít? (beru i zahraniční jako ebay atd.) Chtěl bych aby to mělo rozumné specifikace. (cenu určitě ne nad 15, a čím níž tím líp) chtěl bych do mobilu spíš dát 6–8 tisíc.

Doplněno: Potřeboval bych spíš konkrétní modely. Jak jsem se díval na náhledy, většina z toho jsou články o tom proč (ne)mít klávesnici v mobilu, že od toho spousta výrobců odchází atd. Jsou to hlavně články z roků 2009–2012 ale spíš tam mluví o tom než aby psali řešení. Pouzdra moc neznám. zahlédl jsem kdysi takový rám do kterýho se dal mobil, ale byl velký a víceméně nepoužitelný pro každodenní použití. (měl asi 12" jestli si pamatuji dobře.) Na dotykové klávesnici se mi nepíše dokonale, a více je pro mě duležitá dobře zpracovaná fyzická klávesnice než vlajkové mobily. Mě osobně se mi zdá že výrobci chtějí vyvraždit všechny čudlíky a nahradit je placatou obrazovkou. Která je fajn, ale na psaní není dokonalá :/

Odpovědi
Edison

A co vyřešit to externí klábosnicí? Existují dokonce pouzdra na telefon s integrovanou klábosnicí, pak je to skoro jak kdyby byla u toho. To je za pár kaček.
Ale přecijen jsem něco vyhrabal: https://www.go­ogle.com/sear­ch?newwindow=1&hl=cs&­biw=1280&bih=716&si­te=imghp&tbm=is­ch&sa=1&ei=Ew­dLW4v1LueC6QS8ib­S4Dg&q=phone+har­dware+keyboar­d&oq=phone+har­dware+keyboar­d&gs_l=img.3.­.0i24k1.40147­.44723.0.45972­.8.8.0.0.0.0.156­.811.5j3.8.0.­...0...1c.1.64­.img..0.3.349­...0i8i7i30k1­.0.QHBOvW8sYzM

cochee

Mám to stejně – vyžaduji mobil s hardwarovou klávesnicí. Takže jsem se smířil s tím, že je to po všech směrech zastaralý mobil (jednojádrový pomalý čip, 256 MB RAM, mrtvý operační systém, nepodpora aplikací – např. dal od něj ruce pryč Whatsapp – to mě mrzí nejvíc) ale s KLÁVESNICÍ. Nokia E7–00, zakoupený na čínském éšopu jako repasovaný. Nedíval jsem se na ostatní „příbuzenstvo“, ale asi tam budou i jiné modely. Mám ho tak 2 roky, je ošoupaný a odpadlo mi krycí sklíčko od kamerky, jinak slouží bez závad.