Jaký mi hrozí trest za zpronevěru 29 000 CZK?

Zpronevěřila jsem z kasy 29000. Majitel na to přišel a požaduje ode mne 48000,- zpátky nebo mě prý nahlásí na policii. Ke všemu jsem se přiznala a chci vše vrátit, ale požaduje celou částku v krátké době a prodloužení splátkového kalendáře odmítl. Jaký mi horzí trest, pokud podá trestní oznámení?

Nejlepší odpověď

Zlatý

předpokládám že toto povede automaticky k nějaké půjčce kterou si budete brát zkuste si zavolat o pomoc na dluhovou poradnu viz http://www.jakprezitdluhy.cz/… obvykle jde o různé přízpěvkové organizace, charitu, člověk v tísni aspol... podobné situace tak řeší takže můžete očekávat zkušenosti a odbornost v oblasti práva, zákoníku práce, atd.

Další odpovědi:

Zlatý

Malou darebačku má teď v hrsti daleko větší darebák. Hrozí totiž, že zneužije situaci a pokusí se tě vydírat i když budeš třeba až na druhém konci republiky. Seber odvahu a co nejdříve zajdi na policii. Jistě ji bude zajímat např. jak dospěl k částce náhrady škody, kterou po tobě míní vymoci. Kromě toho dříve v případě podobných trestných činů platila tzv. ohlašovací povinnost.

Zlatý

Jedná se o trestný čin. Majitel je darebák. Asi bych se šel udat sám, bude to bráno jako polehčující okolnost a vrátil těch 29.000. Pokud by se to takto vyřídilo, a je to poprtvé , tak by to mohl soud vyřešit nějakou podmínkou. Rozhodnutí soudu však nelze předjímat.

Pokročilý

..doplnim jen ostatni predrecniky, a to otazkou: Mate jistotu, ze kdyz mu "vratite" tech 48k, oznameni nepoda?
Trestni oznameni se totiz da podat i kdyz skoda byla jiz plne uhrazena. A navic promlceci lhuta je pomerne dlouha.. takze.. asi nejlepsi reseni je "sebrat odvahu" a priznat se na policii. Co hrozi? Max.trest z hlavy neznam a hledat se mi nechce, ale pokud je toto prvni precin, tak bych rekl, ze dostanete podminku nebo verejne prospesne prace + povinnost uhradit skodu, tedy vratit zproneverene penize.

Vyrazne si muzete pomoct priznanim, spolupraci s policii pri vysetrovani i uhrazenim skody (vracenim zproneverenych penez) jeste PRED rozhodnutim o trestu. 29k je pomerne nizka castka, takze by trest byl pravdepodobne jen tak podminka (pocitam tak rok) navic bez zaznamu v rejtriku trestu.

Preji hodne stesti a SPRAVNE ROZHODNUTI.

Stříbrný

Malý darebák může sebrat vítr z plachet většímu darebákovi tím, že se sám přizná... a ne většímu darebákovi, ale spravedlnosti. Jaký hrozí trest lze najít v TrZáku. Jaký bude udělen nelze předjímat, to je věcí vyšetřování a soudu.

Diskuze k otázce

Zlatý

ge0rge

Osobně bych ale v takové situaci už nekličkoval. Snad bych zašel na policii a udal se v takovém případě sám a hrál to na všemožné polehčující okolnosti ... protože jinak co ? majitel vás má napořád v hrsti, vy mu zaplatíte ale on vám může udáním vyhrožovat za měsíc znovu (promlčecí lhůta je velmi dlouhá). Každopádně neberte můj amatérský postoj jako radu, poraďte se s spíš na nějaké anonymní telefonické právní poradně ...

Niki93

Děkuji, vidím to stejně.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 2608
Zlatý ivzez 1527
Zlatý standa 1256
Zlatý mosoj 720
Zlatý led 646
Zlatý gecco 534
Zlatý JájsemRaibek 513
Zlatý marci1 504
Zlatý Kepler 478
Zlatý zzzzz 450

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.