Kelt

Jaký mazací prostředek použít v domácnosti v potravinářství?

Manželka peče dort a mlela ořechy na mlýnku na strouhanku. Mlýnek začal vrzat a skřípat, tak jsem do prostoru, kde se otáčí osa mlýnku, nastříkal trochu silikonového oleje. Skřípavé zvuky ustaly, a prostor, kde se vkládají ořechy, rohlíky a pod, je od mazacího místa vzdálen a oddělen. Neviděl jsem nikde žádný šroub, abych to rozdělal a promazal vazelinou. Doufám, že to nevadí? Nebo je něco speciálního na tyto mlýnky? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Nevadí to ničemu. Vhodný je pro taková místa použít lůj, nejlépe z ovcí, nebo koz, ale i z hovězího dobře poslouží.

Další odpovědi
Hufnágl

Tak na potravinářské stroje je skvělý Ultralube, ale kvůli mlýnku se nevyplatí kupovat i malé balení. Stačí, když to promázneš sádlem.

Zdroj: https://www.maziva-ultralube.cz/mazivo-pro-potravinarsky-prumysl-h1-ultralube