Avatar uživatele
Shef

Jaký material použít na zastřešení altánu?

Otázečka spíše pro kutily :) Sám si renovuji starší altán,tak bych chtěl slyšet názor ohledně zastřešení,mám spíše víc zainvestovat a koupit dřevěné střešní šindele nebo postačí silnější vlnitý plech nebo naimpregnovaná dřevěná deska? Původní střecha byla z dřevotřískové desky,vzřejmě potažená skalicí nebo nečím podobným.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Shef

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? johana 56 před 2983 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Já bych dala IPU. Plechová krytina, na altánku bez ztrvaleho dozoru, příliš dlouho nevydrží.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
gecco

Pokud si šindele neumíš naštípat sám, nedoplatil by ses…
😉
Osobně bych na vlastnoručně renovovaný altán asi šindele štípal, nebo bych si udělal střechu doškovou – ale obé je buďto drahé a nebo nároné na čas (nebo obé)…
Pokud nejsi úplný hračička (s konstrukce to unese), dej tam tašky (ideálně bobrovky) – to je taky hezké…
😉

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tforro

Nejlevnější asi bude, když se na desky dá IPA. Dražší varianta je plech. Alespoň pozink, já dávám hliník tl. 2mm nebo nerez 1mm.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BANAN93

my jsme dávali kanadskou šindel, zůstalo mi pak i na psí boudu, ale pes je raději doma, v boudě byl zatím tak celkově hodinu a to už mu bude 8 :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

OSB desky a na to kanadský šindel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Cokoliv, jenom ne plech.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Michálek1245

Zdravím, a jaký ten altán máte? Klasický hliník nebo dřevo? My jsme vybírali dřevěné altány a vybrali jsme právě od https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany tak si říkám, že na dřevo patří dřevo, na hliník hliník a tak. 😉 Jako samozřejmě možnost je stará dobrá osvědčená pálená taška, tou nic nezkazíte. Ale raději si na to pozvěte zkušeného tesaře, který vám to udělá.

Avatar uživatele
sanskrybastr

Také bych asi volil ten plech. Sám jsem před časem renovoval altánek a k zastřešení jsem použil právě vlnitý plech. Pod ním je ocelová konstrukce, kterou mi udělali v https://www.a­llcons.cz/ Nejlevnější to sice nebylo, ale stojí to za to. :)

před 2067 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Hans51

Co prosím znamená vzřejmě?

před 2983 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hans51, nebuď pedant, nebo tě budou šikanovat! 🙂

před 2983 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek