Shef

Jaký material použít na zastřešení altánu?

Otázečka spíše pro kutily :) Sám si renovuji starší altán,tak bych chtěl slyšet názor ohledně zastřešení,mám spíše víc zainvestovat a koupit dřevěné střešní šindele nebo postačí silnější vlnitý plech nebo naimpregnovaná dřevěná deska? Původní střecha byla z dřevotřískové desky,vzřejmě potažená skalicí nebo nečím podobným.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Já bych dala IPU. Plechová krytina, na altánku bez ztrvaleho dozoru, příliš dlouho nevydrží.

Další odpovědi
gecco

Pokud si šindele neumíš naštípat sám, nedoplatil by ses…
😉
Osobně bych na vlastnoručně renovovaný altán asi šindele štípal, nebo bych si udělal střechu doškovou – ale obé je buďto drahé a nebo nároné na čas (nebo obé)…
Pokud nejsi úplný hračička (s konstrukce to unese), dej tam tašky (ideálně bobrovky) – to je taky hezké…
😉

tforro

Nejlevnější asi bude, když se na desky dá IPA. Dražší varianta je plech. Alespoň pozink, já dávám hliník tl. 2mm nebo nerez 1mm.

BANAN93

my jsme dávali kanadskou šindel, zůstalo mi pak i na psí boudu, ale pes je raději doma, v boudě byl zatím tak celkově hodinu a to už mu bude 8 :)

mosoj

OSB desky a na to kanadský šindel.

Emefej

Cokoliv, jenom ne plech.

Michálek1245

Zdravím, a jaký ten altán máte? Klasický hliník nebo dřevo? My jsme vybírali dřevěné altány a vybrali jsme právě od https://www.pergola-drevena.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany tak si říkám, že na dřevo patří dřevo, na hliník hliník a tak. 😉 Jako samozřejmě možnost je stará dobrá osvědčená pálená taška, tou nic nezkazíte. Ale raději si na to pozvěte zkušeného tesaře, který vám to udělá.

sanskrybastr

Také bych asi volil ten plech. Sám jsem před časem renovoval altánek a k zastřešení jsem použil právě vlnitý plech. Pod ním je ocelová konstrukce, kterou mi udělali v https://www.a­llcons.cz/ Nejlevnější to sice nebylo, ale stojí to za to. :)

Hans51

Co prosím znamená vzřejmě?

anonym

Hans51, nebuď pedant, nebo tě budou šikanovat! 🙂