Avatar uživatele
breja

Jaký materiál nejlépe použít na utěsnění spár v roubení?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, gagaga před 3844 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Já jsem to udělal podle původního provedení, tj. konopím s následným zamazáním spáry hlíněnou maltou. Osobně bych nikdy do roubenky necpal montážní pěnu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Pěna je na roubení zcela nevhodná. Dnes se používá skelná vata, častěji potom pazdeří z konopí a nejkvalitnější a nejlepší je vyčesávaná ovčí vlna. Ta je také samozřejmě nejdražší. Spárý se už mimo památkově chráněných objektů hlínou , nebo jílem nevymazávají, ale používají se většinou dřevěné krycí lišty, třeba i barevně odlišené od barvy roubení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
kocour.fous

My jsme použili ovčí vlnu a překrylo se to dřev.lištou..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Pokud myslíš klasickou roubenku, tak tam se spáry, pokud mne paměť neklame, ucpávaly mechem. Dnešní moderní technologie to bude nejspíš řešit nějakou pěnovou hmotou. Každý odborný prodejce bude určitě znát výrobky, které bude vhodné použít.

Například tento odkaz (je jich na internetu hafo):
Roubenky Tautz
Hrany trámů, které tvoří spáry srážíme ručně pořízem. Zachová se tím přírodní vzhled. Spáry mezi trámy vyplňujeme montážní pěnou nebo izolační minerální vatou. roubenkytautz­.cz/?page=rou­benky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Zaschlé sperma. odzkoušeno :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek