breja

Jaký materiál nejlépe použít na utěsnění spár v roubení?

Nejlepší odpověď
Emefej

Já jsem to udělal podle původního provedení, tj. konopím s následným zamazáním spáry hlíněnou maltou. Osobně bych nikdy do roubenky necpal montážní pěnu.

Další odpovědi
Drap

Pěna je na roubení zcela nevhodná. Dnes se používá skelná vata, častěji potom pazdeří z konopí a nejkvalitnější a nejlepší je vyčesávaná ovčí vlna. Ta je také samozřejmě nejdražší. Spárý se už mimo památkově chráněných objektů hlínou , nebo jílem nevymazávají, ale používají se většinou dřevěné krycí lišty, třeba i barevně odlišené od barvy roubení.

kocour.fous

My jsme použili ovčí vlnu a překrylo se to dřev.lištou..

anonym

Pokud myslíš klasickou roubenku, tak tam se spáry, pokud mne paměť neklame, ucpávaly mechem. Dnešní moderní technologie to bude nejspíš řešit nějakou pěnovou hmotou. Každý odborný prodejce bude určitě znát výrobky, které bude vhodné použít.

Například tento odkaz (je jich na internetu hafo):
Roubenky Tautz
Hrany trámů, které tvoří spáry srážíme ručně pořízem. Zachová se tím přírodní vzhled. Spáry mezi trámy vyplňujeme montážní pěnou nebo izolační minerální vatou. roubenkytautz­.cz/?page=rou­benky

anonym

Zaschlé sperma. odzkoušeno :)