JájsemRaibek

Jaký materiál byste doporučili na stavbu zahradního domku?

Klasická prkna nebo OSB desky?
Nezáleží na vzhledu, ale na několika faktorech: cena, pracnost, odolnost venkovního prostředí

Nejlepší odpověď
Kepler

Já bych tedy zvolil dřevo, ale řádně ošetřené proti hnilobě a izolované od půdy (třeba ocelovými patkami). OSB se do exteriéru nehodí, nemají žádnou pevnost a jsou poněkud drolivé.

Další odpovědi
Nassin

Mám postavenou chatku na patkách, konstrukci z hranolů a opláštěnou vnější i vnitřní stranu ošetřenými palubkami ( 22 mm). Chatka stojí už 6 let, ale zatím jsem nezaznamenal nějaký problém.

jáára

OSB ti časem zčerná, dřevo shnije. Za mne OSB.

elkon

Na dobrý základ, třeba dva panely vedle sebe, nebo něco podobného. Dřevo a dobře ošetřit. Pak vydrží mnoho let. Vyzkoušeno.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.