anetadela1

Jaký máte pohled na potraty?

Zdravím vás, zrovna jsem shlédla video o potratu, až se mi chtělo brečet. Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale napadlo mě, že by možná chtělo zavést od 15ti let povinnou antikoncepci, aby se předešlo podobným věcem. A až se rozhodne dotyčná žena počít dítě, tak jednoduše vysadí HA. Nebo by to nebylo tak jednoduchý?? Jaký na to máte názor vy?
video: www.stopgenocide.cz

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Rozhodně jsem proti potratům a považuji je za vraždu, i přesto, že se mnou hodně lidí nesouhlasí.Případů, kdy opravdu není zbytí je minimum, většina žen, které podstoupí interrupci, o ni žádá naprosto vědomě a ze svého rozhodnutí.
Řešení, jak jim zabránit, ale není tak jednoduché. Povinná antikoncepce od 15 let je nesmysl. Především ze zdravotních důvodů, protože nikdy nevíte, co HA ve Vašem těle způsobí. Je nemálo žen, které nemohou ve 30 otěhotnět, protože 15 let braly HA. Ale těch zdravotních rizik je víc. Další věc je, že žádná antikoncepce není úplně stoprocentně spolehlivá, ačkoliv HA, zvlášť novější generace patří mezi ty nejspolehlivější.
Daleko účinnější, ale v dnešní době bohužel nereálné, by bylo změnit přístup k sexu jako takovému. Jenže nejdříve by ho museli změnit rodiče, učitelé a ostatní, pak teprve můžeme od dospívajících kluků a holek očekávat, že ho změní oni.
Dokud si lidé neuvědomí, že sex není jen pro zábavu, ale především pro reprodukci a dokud nepochopí, že za výsledky nesou zodpovědnost, pak HA asi nepomůže. Možná by pomohlo těm 15kám pustit takovéhle video.
Já jsem HA nebrala nikdy a nikdy jsem to nepotřebovala ře­šit.

Další odpovědi
Zero

Ja na to mám taký pohľad, že niekedy sa tomu proste nedá vyhnúť, a to dieťa by možno trpelo… Keď by malo nezodpovedných rodičov, alekoholikov a pod… A stále lepšie, než by sa narodilo, rodičia by mu od začiatku hovorili jak im zničilo život…
A aj tak by to skončilo samovraždou.

A ktomu tvojmu od 15… V dnešnej dobe radšej skôr :D Nie je to zlý nápad, no ale kto to zaplatí? Takže asi tak, no… :-/

Nikuška

fuj..to video co Jste tu dala je hrozne. Vzdit to miminko ma svuj tvar uz takhle malinky..ou to jsem nevedela..a jaky mate nazor na to kdyz 16ti leta divka omylem otehotni /treba kdyz praskne kondom/, potrat je hnusna vec, tak si to ta holka necha, odnosi to, co nejdiskretneji a pak to da na adopci?? nebo proste nekomu kdo mimi mit nemuze?!

bond73

To .co navrhujete,je vlastně porušení základních práv a svobod,jelikož jen ona osoba je ta adekvátní k tomu,zda bude užívat či neužívat hormonální antikoncepci a nařizovat něco takového,by bylo opravdu porušování lidských práv. samozřejmě chápu vaše rozhořčení,že interupce je velice závažná věc a měla by být použita v té krajní mezi,ovšem zase uvědomte si,že by ty ženy vyhledávali tyto služby u pokoutných lidí a docházelo by k dost velkému úmrtí žen,hlavně těch mladých.Spíš si myslím,že zde chybí dostatečná osvěta a mladým lidem se málo sděluje,že by měli před prvním a dalším sexuálním život použít jakousi antikoncepci.Toto je můj názor.

Klarisa

Já byla na potratě před 20lety a řeknu vám,že to byl nejhorší zážitek mého života,proto jsem se zařekla,že nikdy na potrat nepůjdu a taky nešla a měla pak další dítě.Asi mi nebudete věřit ale když jsem byla v narkoze tak jsem měla sen a viděla jak to probíhá.Musí to dítě první rozčtvrtit a pak ho vysajou,viděla jsem jak ten zárodek před tou věcí-kyretou uhýbá a křičí,nemělo ale kam a pak jsem viděla v tomto snu při potratu jak se vzdaluje jeho dušička ke světlu.Myslím si,že i tento malý tvoreček má duši.Od té doby odsuzuji potraty.