Jaký máte pocit, když zastavíte vozidlo, které řídíte u kraje vozovky

při průjezdu vozidel s právem přednostní jízdy?
Nebo to ignorujete a říkáte si: „Teď jedu já, tak si počkej“?
Já raději zastavím s dostatečným předstihem a říkám si, že člověk neví kdy je bude potřebovat a pak každá minuta dobrá.
http://www.you­tube.com/watch?v=Yv­V32alzeog

Nejlepší odpověď
ministri

Těžko říct, beru to nějak automaticky. Když slyším maják, tak zkontroluji, odkud jde. Pokud je to v mé blízkosti bleskově hledám místo, abych uhnul a nechal je co nejbezpečněji a nejrychleji projet. Že bych měl z toho nějaký zvláštní pocit, to asi ne, ale spíš přemýšlím, co se honí hlavou těm, kteří neuhnou.

Další odpovědi
anonym

vždy se snažím uhnou i za cenu přes obrubník, jedou někomu pomoci a to stojí i za proražený výfuk (např)

Rocker

Že se uhnu beru jako samozřejmost,o ně­jakých pocitech při tom nepřemýšlím.

venkovan

Nejde ani o to zastavit, jako uvolnit jízdní pruh. A na víceproudých vozovkách je to přímo dané už když třeba v koloně zastavuji a nebo se v ní pomalu pohybuji. Nevím jak jinde, ale v Praze a okolí s tím, že může jet IZS prakticky nikdo nepočítá. Uhýbají až když je „maják na nárazníku“. Zřejmě všichni řidiči předpokládají, že třeba v sanitě zrovna vezou jejich tchýni a nebo nadřízeného.

honza19hk

Jelikož jsem dobrovolný hasič takže mi to problém nedělá někde zastvit a umožnit kolegům nebo jiné složce IZS bezpečně projet. Ale z jízd k zásahům znám také hlupáky co sice slyší majáky ale zabrzdí přímo před cisternou.Bohuželi takový tupci se najdou. A to nás musel vidět v zrcátkách,byli jsme cca 9m za nim.A nebo jedeme na VRZ po rychlostce v pravým pruhu kde nic nejelo,před námi auto,když ho chceme předjet volným levým pruhem začne odbočovat také do levého pruhu,ovšem určitě nás viděla (ženská) ,sice nás dost zbrzdila(ze 110 na 40) ale zajela zpátky doprava,ale po tom co náš řidič zadupl podtlakovku na tatře,ženská zastavila uplně a chvíli snad ani nevěděla co se děje.Aspoň si pamatovat že telefonovat za jízdy se nevyplácí. Jo a takto to vypadá když vám někdo nedá přednost: http://www.po­zary.cz/clanek/12844-nehoda-jerabu-draznich-hasicu-jedoucich-k-zasahu/

cukrar

jakmile zjistím, že jede modrý maják, dám blinkr doprava a reaguji dle situace, šířky vozovky, plynulosti dopravy, a spousty dalších okolností..