Kelt

Jaký máte pocit, když jdete po ulici, která se po někom jmenuje a vy jste danou osobu osobně znali?

To, že jsou ulice Plzeňská, Olomoucká, je běžné, obvykle to je ve směru na nějaké město. Také ulice Smetanova, Palackého, Otokara Březiny a jiné jsou nazvány po osobnostech naší kultury, kteří žili a naši zem proslavili. Také jsou ulice nazvané po osobnostech, kteří nejsou českého původu. To, že je v některých městech Cimrmanova ulice, tedy po fiktivní postavě, je asi typické jen pro náš národ. Je mnoho míst, kde zahynuli lidé při autonehodě, často je tam malý kříž, označený kámen a pod. Obvykle máme zvláštní pocit, když kolem jdeme a zvláště, když jsme danou osobu znali. Ale zpět k otázce. Máme zde ulice Maria Kotrby, umělce, sochaře, jehož díla zdobí město. Bohužel, tragicky zahynul při autonehodě. Osobně jsem ho znal a občas jsme se zastavili a povídali si. Takže je to takový zvláštní pocit, když jdete ulicí, která nese jeho jméno. Máte podobné pocity nebo zkušenosti? Děkuji.

Odpovědi
Drap

Neznám žádnou takovou ulici