Kepler

Jaký máte názor na zpěváky, co se týká jejich pohybového projevu? Resp. kterým dáváte přednost?

Tak mě napadlo několik kategorií:

  1. Ani se nehnou, nejdůležitější je jejich zpěv. Třeba Hála, nebo cikánka Věra Bílá.
  2. Jen občas zaujmou pózy, ale netančí (Božský Kája)
  3. Vynikající tanec, až je je neuvěřitelné. že při těch gymnastických úkonech ještě dokážou zpívat (Korn, Jackson). No jasně, playback.

Nejlepší odpověď
Kelt

Tak určitě si vzpomeneš na naše zpěváky, kteří se ani nehýbali, maximálně zvedli ruku, pohybovali si ve vrcholech čtverce. Když tam přidal Neckář nějaký výskok, byl to šok. A takový trend byl až do osmdesátých let, a pak se zpěváci i hudebníci začali trochu hýbat. Všichni šli k jednomu mikrofonu, kytaristé se otáčeli s kytarou, ten za klávesami skákal – například Kroky Františka Janečky s Michalem Davidem a další hvězdy. Dnes dělá Madona, nebo Lady Gaga show, kde kromě dobrého zpěvu a hudby, i když upravené, je důležitá fyzická kondice a holky se předvádějí, že se umí hýbat i pěkně zpívat . A když je ten pohyb opravdu vypracovaný jako u Korna, Jacksona, tak je to zážitek. Divák si žádá hodně, je náročný a umělci na to hřeší a využívají toho. Protože pocit zážitku závisí nejvíce na tělesném pohybu – asi 60 %,. Proto divák odpustí hudební prohřešek, ale chce se bavit. Už jsem dlouho nebyl na nějakém vystoupení, sleduji jen televizi a to, co si najdu na youtube. Ale mám to spíše jako kulisu, takže je mi jedno, zda tam hudebníci stojí, nebo tančí. Někdy tam běží jenom text, takže nevidím nic. Zrovna včera jsem si pustil Scorpions a mráz mi běhal po zádech, v očích slzy. no užíval jsem si to. Těžko říct, čemu bych dal přednost. Hlavně se mi to musí líbit, musí to být opravdové. Například Vyznanie od Mariky Gombitové.

Další odpovědi
annas

V podstatě s vámi souhlasím.

  1. V době, kdy zpíval Hála, Chladil, Simonová a další šlo opravdu jen o zpěv. nevadilo mně, že stojí.
  2. Přiznávám, že jsem např. Karla Gotta raději slyšela, než viděla.

I když se věkem jeho pohyb zlepšil, zřejmě nebyl pohybově nadaný. Zpočátku to působilo až negativně. Ale zřejmě na sobě víc pracoval. Ale přesto bylo poznat z pohybu jeho nohou, že mu ani mírný pohyb příliš nesedne. Je to můj dojem.

3. Jiří Korn, byl nejen pohybově nadaný. Nedávno jsem ho viděla se sestrou v nějaké repríze. Zaujali mě svou souhrou pohybu i zpěvem.

Vzpomínám si, když Korn vystupoval v počátcích barevné televize u nás v pořadu NDR Ein Kessel Buntes. Vždy získal aplaus.

Nebo když občas opakují v TV některé pořady, pohyb se zpěvem v rytmu zaujme.

Jenže ne všude. Nesleduji reklamy, ale občas zhlédnu. Vadí mně, když účastníci nabízejí nějaký produkt, třepou se, pohybují se, v rytmu, až přehnaně, zpívají slogan, ale působí to aspoň na mě, nepřirozeně.,

Mělo by platit – – všeho s mírou, když dva dělají totéž, není to vždy totéž.

iceT

Akože mě osobně mě to jedno, jestli stojí nebo u toho tančí, akorát si myslím, že to prostě nejde udejchat celej koncert a na zpěvu to bude znát. Playbeck není umění.

ten který je

Vzpomněl jsem si na Micka Jaggera,který na svůj věk je stále v dobré kondici a je jak z gumy.:-)