Avatar uživatele
annas

Jaký máte názor na „zlatou horečku“? Nakupujte zlato, není na ně DPH!!! Rada opravdu hodná zlata!!!

Měli byste dost prostředků na zlatou rakev, nebo sedíte na penězích? Zásoby jsou určitě omezené…

Proč by „hraboši“ platili DPH?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 9Pro koho je otázka zajímavá? anonym, dudu, vagra, rynek878, Andělé, dědapetr, hornik., anonym, fcoop před 4611 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Z celkového portfolia investora by podíl drahých kovů měl činit cca 20% a nákup má probíhat dlouhodobě a pravidelně, kupř. v ročním intervalu po malých cihličkách. Arygnoc správně upozorňuje, že cena zlata je dnes vysoká /tzv. přehřátá/ a je těžké odhadnout kdy a kam až dojde ke korekci. A protože zlata se nenajíme, je racionálnější vytvářet předpoklady k možnému samozásobení – k bydlu držet kousek úrodné půdy s vlastní studnou a učit potomky pěstovat plodiny a chovat drobné zvířectvo. Bude-li nadále bujet kriminalita, pak je vhodné si také časem pořídit zbrojní pas.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Mně se líbila jedna věta od Sováka.Koupím si zlatou urnu,abych tě s..l i po smrti.Ne,já neumím sedět na penězích.Zlato bych si nějaký koupila,mít na ně.Nemám prašulky ani na kilečko.Holt budu zase bez zlata jako doposud.Ale nestěžuji si,mám svých "zlatíček"plný ba­rák.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

nakupuji.
už 20 let (ne šperky).
a teď jsem celkem výhodně prodal.
podle mne už dosáhlo vrchol(±).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Tak to není můj případ a ani se mě netýká.Nejsem sběratel majetku.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja jsem " na zlato " jen na odpovedich , jinak nemam rada prstynky , ani hodinky… nesnesu je na ruce. 🙂
Jinak na zlatou horecku nemam nazor. ☹
Neumim to posoudit. -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Vesměs populistické reakce doplním dvěma věcnými údaji.

  1. Poprvé v historii převýšila cena zlata cenu platiny, která je sice vzácnější, ale vzhledem k převážně průmyslovému využití se nestává spekulativní komoditou.
  2. Veškeré zlato na světě je téměř konečné a jeho celosvětové množství se vejde do krychle o straně 20m.

P.S. Všichni máme zlato, minimálně ve snubáku, a dámy i v dalších špercích.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek