Avatar uživatele
Luxx

Jaký máte názor na zavedení elektronické evidence tržeb?

díky za případné názory

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 2588 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hlada

Myslím, že se nestane vůbec nic. Opatření se dotkne jen drobných obchodníků a trhovců. Jestli se zavedou dvojí ceny nebo nějaké technické nebo programové opatření, jak systém znefunkčnit, ukáže čas. Nejspíš v příštích volbách vyhraje ta strana, která bude prosazovat zrušení tohoto nesmyslu.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
McArthur

Problém s tím nemám, pokud bude zavedena elektronická evidence tržeb pro všechny živnostníky a firmy a nikdo nebude zvýhodňován. Šel bych dokonce dál a zavedl bych pomocí stejného systému nejen hlášení o tržbách, ale také hlášení která firma jaké prodává (pomocí IČ nebo DIČ). Ne obsah obchodu, jen účtovanou částku, protože ta se objeví na obou stranách v daňovém přiznání.

A až bude stát vědět o každém prdnutí podnikatelů, tak by měl začít sám s tím, kde už mělo být vše hotové, tedy u sebe. Všechny státní instituce, obce, města, kraje, ministerstva, státní, krajské a městské nemocnice, školy a všichni, kdo čerpají peníze ze státního rozpočtu, z rozpočtů krajů, měst a obcí nebo z fondů EU by měli mít průhlednou evidenci svých příjmů a výdajů a veškeré smlouvy na ideálně jednom centrálním webu, kde se dá hospodaření jednotlivých subjektů dohledat. To platí i o politických stranách a sdruženích. Tedy každý, kdo platí daně, by měl vědět, jak je s jeho daněmi nakládáno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Ano je to správné. Vadit to může jenom těm co daně neplatí. Daně je třeba vybírat. Pokud se nevyberou, bude nutné daně zvýšit a v tom případě na tom vydělají zase jenom ti co daně neplatí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Konečně začnou platit daně i Vietnamci, kteří prodávají zboží pašované v mnohem větším množství, než prokazují na daních. Možná tím pádem své zboží zdraží, ale to mě nebolí. Jejich syntetické oblečení bez špetky bavlny a obuv, která jen ničí klenbu nohy, mi chybět nebude. O jejich "večerkách" ani nemluvím.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Nelze paušalizovat. Někde to může být přínosem. Jinde to je nesmysl a pro mnohé to může být zcela likvidační.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

že to položí 30-40% živností a nezaměstnanost potažmo státní výdaje hrozivě vzrostou...toho si jsou páni posranci moc dobře vědomí a proto otálej se zavedením registračních kas...podnikali jste někdy ? jak dlouho a s jakým výsledkem ? no vidíte...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání