dust8

Jaký máte názor na zakoupení cyklistických treter, i pokud člověk nechce používat nášlapy?

Je to pořád efektivnější a pohodlnější pro jízdu na kole i na chůzi, než obyčejná sportovní obuv?

Odpovědi
elkon

Zřejmě vůbec nevíš, jak ta podrážka vypadá, když v tom chceš chodit.

odik

Hlavní kouzlo cyklistické obuvi je právě systém nášlapu. U silničních kol pak dále lehkost a pevnost, což je ale přesný opak pohodlnosti při chůzi.

Existují tretry, které se pohodlností blíží běžné sportovní obuvy = dá se v nich slušně chodit a přesto mají nášlapy. Pokud ale nášlapy nevyužijete, tak žádnou jinou výhodu (proti dobře zvolené sportovní obuvi) nemají.

Nela56

Tak asi podle toho jaké tretry máte na mysli.. Jsou tretry, ve kterých se v rámci možností chodí dobře, ale já mám třeba silniční tretry, ve kterých se opravdu dobře nechodí.. Tretry taky nejsou na chození, ale především na efektivnější jízdu na kole, a to splnují :)