Curiosity

Jaký máte názor na zabití Kaddáfího? Je to dobře nebo špatně? A proč?

Pokud je tedy opravdu mrtev.. ale i tak. Proč je to vlastně špatně?? ..sleduji Novinky.cz a vlastně z diskuze vyplývá, že to není dobré.. já si myslela, že ano, protože asi těmto věcem moc dobře nerozumím :-/ ..můžete mi někdo vysvětlit, proč to není dobré a proč někdo napsal tento komentář „Takže povstalci za vydatné pomoci západu vybojovali boj za nesvobodu…“ , který dostal nejvíce hlasů. Můžete mi vysvětlit tuto problematiku prosím! Chápu, že se Američani cpou všude a ovládají tyto státy atd., ale stejně tomu úplně nerozumím. ☹ MNOHOKRÁT DĚKUJI!

Nejlepší odpověď
led

Pozeráme na tento problém z bezpečnej vzdialenosti a hodnotíme len na základe predostrených a upravených informácií. Ťažko môžme hodnotiť bez faktov.
V prípade akéhokoľvek tyrana súhlasím so slovami pána profesora „Z hlediska vyššího principu mravního…vám mohu říci jenom jedno: vražda na tyranu není zločinem!“
Ale zamyslime sa nad formuláciou tyrana, kto a pre koho je tyran? Na jednej strane Kaddáfi pozdvihol Lýbiu ekonomicky i politicky. Na druhej strane ju ale súčasne zdeptal ekonomicky i politicky. Čo teraz? Rozhodnú dejiny.

Další odpovědi
Jikra

Byl to terorista a a vrah.
A tak mě napadá ta klasika o božích mlýnech atd.

01Ricco

Možná to není dobře z toho důvodu, že ať byl Kaddáfí sebevětší magor, Libye pod jeho vládnutím měla nejvyšší životní úroveň z Afrických států (teda údajně).

fcoop

Škoda,že ho neodchytili ve stavu,kdy by bylo možné postavit ho před soud.Dopadlo by to asi stejně,ale teď se z grázla stane mučedník.
A oni si na mučedníky,jak známo,potrpí.

lexx

Hm, a to jako že se jim bude žít lépe ? Přijde nový diktátor a budou možná vzpomínat jak vyhladovělí, zbidačení Rumuni na Čaučeska či Arabáci na Saddama. Čerta vyženou ďáblem.